ÇALIŞMALAR ZİRVEYE ÇIKTI

Hürriyet ana yolu üzerinde 4 bin 300 metre içme suyu hattı, 2 bin 400metre de kanalizasyon terfi hattı çalışması yapılıyor. 

ÇALIŞMALAR ZİRVEYE ÇIKTI
11.06.2019 / 15:11 1046

Aksaray Belediyesi, yaz sezonun başlaması nedeniyle altyapıçalışmalarında adeta atağa kalktı.

Hürriyet ana yolu üzerinde 4 bin 300 metre içme suyu hattı, 2 bin 400metre de kanalizasyon terfi hattı çalışması yapıyor.

Aksaray belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü çalışmalar hakkında yaptığıaçıklamada şu görüşlere yer verdi

“Hürriyet yolu olarak bilinen ana yolda içme suyu hattı ve kanalizasyonhattı yapım çalışmalarımız devam ediyor.

Bu bölgede yıl içerisinde çok sık arıza veren içme suyu hattıyenileniyor. Ekiplerimiz tarafından büyük bir özveri ile sürdürülençalışmalarda toplamda 4300 metre içme suyu hattı döşenmeye başlandı. Bu hattın3900 metresi eskiyen asbest hatların yenilenmesi olmak üzere 400 metresi deyeni döşenecek hattı oluşturmaktadır.

İçme SuyuBoruları Teknolojiye Uygun Olarak Değiştiriliyor

Asbest olan hatlar günümüz içme suyu teknolojisine ve standardına uygunolarak Polietilen borular ile değiştiriliyor. Bu değişiklik sonrası bölgede olan arızalar bitecek, eskiyen borularınoluşturduğu kayıpların önüne geçilecek ve vatandaşımıza basıncı daha iyi içmesuyu ulaştırılabilecektir. Bu bölgeye 2017 yılında da 2600 metre tatlı su hattıdöşenmişti.

Yeni döşenecek içme suyu hattı ile birlikte kısmen; Yavuz Sultan SelimMahallesi, Laleli Mahallesi, İstiklal Mahallesi etkilenecek, arıza yaşamayan vebasıncı daha iyi suya kavuşabileceklerdir.

İçme suyu çalışmalarının yanı sıra kanalizasyon ekipleri deçalışmalarına dur durak bilmeden devam ediyor. Aynı yol üzerinde kanalizasyonterfi hattının yapımına başlandı. Yapılacak çalışma ile Hürriyet yoluna 2.400metre 400 mm çapında Polietilen boru ile kanalizasyon terfi hattı döşenecektir.

Daha önce Laleli mahallesinin bir kısmında bulunan evlerde kot problemiolduğundan dolayı kanalizasyon bağlantısı yapılamıyordu. Buraya yapılankanalizasyon terfi merkezi ile birlikte vatandaşların evlerine kanalizasyonbağlantıları yapılmaya başlanacak ve vatandaşımızın bu problemi ortadankaldırılacaktır. Terfi merkezi, Hürriyet yoluna kanalizasyon ekipleritarafından döşenecek basma hattı ile birlikte kollektör hattına bağlanarak anahatta ulaştırılacaktır.”

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.