SON MÜRACAAT 28 HAZİRAN

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü yıldaiki kez dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan engelli ve eski hükümlüvatandaşlara yönelik olarak hibe desteği programları düzenleniyor. Bu kapsamdason 3 proje çağrı döneminde 104 engelli ve eski hükümlü 50 bin TL'ye kadar hibedesteğinden yararlanarak kendi işlerinin patronu oldu.

SON MÜRACAAT 28 HAZİRAN
11.06.2019 / 15:10 1344

Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) İl Müdürü Mahmut Akkuş, Yeni Çağrı döneminde de (2019/2.dönem) yeniengelli ve eski hükümlü girişimci adayları için son müracaat tarihi 28 Haziran2019'dur. Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla Aile, Çalışmave Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk öncülüğünde yürütülen ÇalışmaHayatında Milli Seferberlik kapsamında; engelliler aktif işgücü programlarındanve hibe destekleri projelerinden etkin bir şekilde yararlanıyor. İŞKURamaçlarının verilecek desteklerle birlikte engellilerin kendiişlerinikurmasına, mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarınayardımcı olmak amacıyla hibe destekleri sunmak olduğunu açıkladı. Kimlerbaşvuru yapabilir; Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplumkuruluşları iş yerleri, Üniversiteler, Belediyeler, Kamu kurumları, kendi işinikurmak isteyen engelliler ve kendi işini kurmak isteyen eski hükümlüler.

50 Bin TL’ye Kadar Hibe Desteği

İl müdür Akkuş, Engelliler için kuruluş işlemleriamacıyla 3.000 TL, İşletme gideri desteği için 10.000 TL, Kuruluş desteği için36.000 TL olmak üzere toplamda 50.000 TL'lik hibe desteği mevcuttur.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ne müracaat eden 10engelli ve 8 eski hükümlü vatandaşımızın projeleri onaylanarak 50.000 TL'yekadar hibe desteği sağlanacaktır. Yeni girişimcilerimize 5.engellilerzirvesinde hibe çeki dağıtım töreni gerçekleştirilecektir. Ayrıca 5. Engellilerzirvesinde meslek edindirme kursları kapsamında belge ve başarılı sporcularaödüller verilecektir. Hibe projelerinden ön koşulu olan Girişimcilik kurslarıiçin son müracaat tarihi 30 Mayıs Perşembe olup, girişimci adayları 4 günlüksürecek uygulamalı girişimcilik eğitimi kurslarına katılmak için bizzat İŞKUR'amüracaat etmeleri gerekmektedir. Proje sahipleri projelerini 28 Haziran 2019tarihe kadar İŞKUR'a teslim edeceklerdir. 2019 yılı 2. Dönem Başvuru RehberineEski Hükümlü ve Engelli vatandaşlarımız bizzat İŞKUR'a gelip ulaşabileceklerigibi www.iskur.gov.tradresinden duyurular kısmından ulaşabilirler. HaberMerkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.