AKTÜRK KADİR GECESİNİ KUTLADI

Ak Parti Aksaray Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk yaptığıaçıklamada; “Zaman ve mekânlar kendilerinde meydana gelen önemli olaylarladeğer kazanırlar. Yüce Kitabımız’da “bin aydan daha hayırlı” (Kadr, 97/1-5)olduğu bildirilen Kadir gecesi, insanlık için kurtuluş reçetesi olan Kur’an-ıKerim’in indirilmeye başlandığı, aydınlık ve esenliğin bütün dünyayı kuşattığı,dua ve tövbelerin kabul edildiği bir kutlu gecedir.

AKTÜRK KADİR GECESİNİ KUTLADI
30.05.2019 / 07:19 1903

Kadir Gecesi, kadir kıymet bilme, Rabbimizin bizleresunduğu sayısız nimetlerin farkında olma zamanıdır. Kadir Gecesini gereği gibianlayıp hakkıyla değerlendirmenin yolu, Kur’an’ı lafzıyla okumanın vedinlemenin yanında, yaptığı çağrıyı anlamaktan, üzerinde derin bir şekildedüşünmekten ve mana ikliminde yol alarak hayatımızda O’nu rehber edinmektengeçer.

Çünkü Kur’an; İslam Medeniyetinin temelini teşkil etmiş,insanlığın yolunu aydınlatmış, fert ve toplum hayatındaki temel ahlakî vesosyal problemlerin hak ve adalet ekseninde çözülmesine ışık tutacak, insanlarıgeleceğe hazırlayacak ilâhî ölçüleri getirmiş ilahî bir kitaptır. Böyle olduğuiçin de, Kur’an’ı anlamaya ve onun getirdiği güzellikleri yaşamaya çalışan herinsan, her gecesini Kadir Gecesi gibi değerlendirme imkânı elde edebilir.

Bu gece aynı zamanda esenlik ve güvenliğin her tarafayayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği birkutlu gecedir. Bizler, hayatımızın çok hızlı seyreden akışı içinde böylesimüstesna geceleri kendimizi yenileme fırsatı olarak değerlendirmeli, hikmetgözüyle kendimizi sorgulayıp, özeleştiri yapıp, işlediğimiz hatalara tövbe edipaf ve bağışlanma dilemeliyiz. Bu gecede, kendimizle, Yüce Yaratıcımızla veçevremizle barış içinde yaşamanın ve hayatımızı anlamlı kılmanın yollarınıaramalıyız.

Bu mübarek gecenin rahmet ve mağfiret ikliminde YüceAllah’tan bize imanı sevdirmesini, bizleri samimiyetten ve istikamettenayırmamasını, doğruyu bulduktan sonra kalplerimizi eğriltmemesini ve bizleriaffetmesini dileyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Kadir Gecesini tebrikediyor bu gecenin, ülkemizin, İslâm âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine,insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbelerinin vedualarının kabulüne vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.