ASKON’DAN ANLAMLI İFTAR

Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları DerneğiAksaray il başkanlığı tarafından Sevgi evlerinde kalan çocuklara iftar yemeğidüzenlendi.

ASKON’DAN ANLAMLI İFTAR
28.05.2019 / 14:24 962

ASKON’un sevgi evlerinde kalan çocuklar onuruna yaptığıiftar programına Vali Ali Mantı, Belediye Başkan Vekili Cem Elibol, CumhuriyetBaşsavcısı İbrahim Cansever ile daire müdürleri, sivil toplum kuruluşubaşkanları ile sevgi evlerinde kalan çocuklar ve davetliler katıldılar.

Programa, Aksaray Belediyesi Meclis üyeleri, Aile veSosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri ile çok sayıda çocuk katıldı.

ASKON Aksaray il başkanlığına, böyle anlamlı ve güzel biriftar programı düzenlediği için teşekkür eden Vali Ali Mantı, Ülkemizin birlikve beraberliğine değinerek, yaklaşan Ramazan bayramını da kutladı.

ASKON Aksaray İl başkanı Hasan Dağ ise konuşmasında, heryıl geleneksel olarak düzenlediğimiz, onur konuğu olarak nitelendirdiğimizöğrenci kardeşlerimizle bu yılda iftar programı yapıyoruz. Anadolu Aslanları İşadamları derneği ASKON 1998 yılında İstanbul merkezli kurulmuş, rahmetliNecmettin Erbakan hocamız tarafından işlev görmüş, 2002 yılından sonra da tünTürkiye’ye yayılmış, bugün baktığımızda 50 ye yakın şubesi, yurt dışında 35temsilciliği bulunan küresel bir sivil toplum kuruluşu niteliği kazanmış,ülkesi, memleketi ve milleti için çalışan iş adamlarından oluşturduğu, birsivil toplum kuruluşudur.

ASKON Aksaray teşkilatı 2017 yılının Nisan ayındakuruldu. Kurulduğu günden bu güne kadar yerel de Aksaray’ın genel de ülkemizingelişimi adına taş üstüne taş koymaya çalışan iş adamlarından oluşmaktadır.ASKON Aksaray teşkilatı olarak sık sık yurt dışı seyahatleri yapıp, ülkemizinihracatını arttırmaya çalışmaktayız. Aksaray’ımızda ve ülkemizde üretilenürünleri, dünya pazarına çıkarıp, ihracatı artırmak en önemli hedeflerimizdenbir tanesidir. Anadolu Aslanları İş adamları derneği ülkemizin her zor vesıkıntılı zamanında milletinin ve devletinin yanında yer almış, 2013 yılındagezi olaylarında olduğu gibi, sorun dört ağaçsa biz ASKON olarak 400 bin ağaçdikeriz diyerek tavrını çok net bir şekilde ortaya koymuştur. Yine aynı şekilde15 Temmuz hain darbe girişiminde hiç kimsenin açıklama yapamayacağı esnada dikduruşumuzu ortaya koyduk ve bu hain darbe girişimine karşı duruşumuzu tümdünyaya ilan ettik. Cumhurbaşkanımıza, ülkemize ve bu millete sahip çıkmakadına ne gerekiyorsa yapacağımızı bugünden sonra da gerçekleştireceğimizi ifadeetmek istiyorum. İnşallah istihdam ve ihracatı artırıp, ülke ekonomisine birnebze olsun katkı sağlarsak bizim en önemli hedefimiz ve amacımız budur.

ASKON’un sevgi evlerinde kalan çocuklar onuruna yapmışolduğu iftarımıza katılım sağladığınız için başta Valimiz olmak üzere hepinizeayrı ayrı şükranlarımız arz ediyorum. İnşallah bundan sonra ki süreçte veramazanlarda d Allah birliğimiz beraberliğimizi korur ve yine bir arayagelmemizi nasip eder. Sağlıklı sıhhatli şekilde önümüzdeki Ramazan’a dakavuşmamızı nasip eder” dedi.

Sevgi evlerinde kalan çocuklarla aynı sofrayı paylaşandavetliler, çocuklarla bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifadeettiler. ASKON İl Başkanı Hasan Dağ, “ İçinde bulunduğumuz Ramazan ayıdolayısıyla sevgi evlerindeki çocuklarımızla iftar sofrasında buluştuk. İnsanhayatında Paylaşmanın verdiği mutluluğun yeri başkadır. Sevgiyi paylaşmanınsıcaklığıyla ısınır içimiz. Yemeğin paylaşıldığı sofralar ise bambaşkadır.  Çünkü o sofralarda coşku vardır, huzurvardır, mutluluk vardır” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.