OBEZİTE DESTEK TOPLANTISI YAPILDI

AksarayÜniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda  Obezite Destek Toplantısı gerçekleşti. 

OBEZİTE DESTEK TOPLANTISI YAPILDI
27.05.2019 / 14:23 992

Obezite ve Metabolik Cerrahi ameliyatı olmuş veya olacak vatandaşlarımızınkatıldığı konferansta; ameliyat süreci, beslenme, ameliyat sonrası gibikonularda bilgiler verildi.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan’ın düzenlediği konferansta; ‘Türkiye ve dünyada bütün önlemlererağmen obezite giderek tırmanıyor. Türkiye'de şu anda her 3 kişiden birisifazla kilolu ya da obez grubunda yer alıyor. Obezite cerrahisine ihtiyaç duyanhasta sayısı giderek artmaktadır’ dedi.
Obezite ameliyatının uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğinin altınıçizen Dr. Namık Özkan, aksi taktirde hastalarda bazı komplikasyonların ortayaçıkabileceğini söyledi.
Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde her ay düzenli birşekilde yapılacak olan ‘Obezite Destek Toplantısı’ ile vatandaşlarımızınameliyat öncesi ve sonrasındaki süreçler hakkında daha sağlıklı bilgileralacağını belirtti.
Ameliyat öncesi, sonrası ve beslenme konularında bilgi veren Prof. Dr. NamıkÖzkan, konferans sonunda soru cevap kısmında vatandaşlarımızın sorularınıyanıtladı. Ameliyat olan vatandaşlarımız yaşadıkları süreci ve hayatlarınınnasıl değiştiğini anlattılar.
Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.