İHH'DAN ŞEHİT POLİS ADINA SU KUYUSU

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Aksarayşehidinin binlerce kilometre uzakta dua ve hayırla anılması niyetiyle Afrika'dabir su kuyusu açtırılacağı açıklandı. 

İHH'DAN ŞEHİT POLİS ADINA SU KUYUSU
23.05.2019 / 14:33 620

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkanproje hakkında bilgi verdi.

İHH olarak Türkiye genelinde toplum yararına bir çokİnsani Yardım çalışması yürütüldüğünü ifade eden Özkan, ümmet coğrafyasında çokdaha fazla mağduriyetin yaşandığı bölgelerde acil yardım çalışmalarının devamettiğini söyledi.

Afrika'da Su Kuyusu Açtırma ve Katarakt AmeliyatıYaptırma Projelerinin çok büyük önem arz ettiğini dile getiren Özkan, şimdiyekadar onlarca Su Kuyusu açtırdıklarını ve Katarakt ameliyatları yaptırdıklarınıbelirtti.

Aksaray İHH olarak Aksaray şehitleri için uzun zamandırvefa bilinciyle bir proje gerçekleştirmek niyetinde olduklarını ifade eden İHHBaşkanı Özkan, İHH kalıcı eserler projeleri kapsamında Aksaray şehitlerimizdenŞehit Polis Sinan Kunduracı adına Afrika'nın ÇAD ülkesinde bir su kuyusuaçtırmaya karar verdiklerini söyledi.

Aksaray İHH Yönetim Kurulu üyelerinden Eyüp Dağdaş, MuratKeskin ve Mehmet Eser ile birlikte şehidin ailesine ziyaretgerçekleştirdiklerini ve baba Mehmet Kunduracı'dan bu konu ile ilgili izinistediklerini belirten Dernek Başkanı Özkan, ailenin teklife büyük birmutlulukla olumlu yanıt verdiklerini söyledi. Özkan, Şehit anne ve babasınınbir muvafakatname imzalayarak Aksaray İHH' ya yetki verdiklerini sözlerineekledi.

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKANproje hakkında şunları söyledi: "Öncelikle Allah rızası doğrultusunda,vatan uğruna canını feda eden tüm asker ve polislerimize Allah'tan rahmetdiliyoruz. Onları her fırsatta rahmet ve minnetle anıyoruz. Türk milleti olarakşehitlerimize büyük bir vefa borcumuz olduğunu ve bunu bir şekilde somutadımlarla gösterip, yüce bir makam olan şehitliğin önemini gençlere kavratmakamacıyla, isimlerini İHH Kalıcı Eserler Projelerinde de yaşatma kararı aldık. Hayırseverlerimizinsu kuyusu açtırma şartıyla dernek hesabımıza gönderdikleri bağışların bir kuyuaçtırma bedeli olan 3500 Avro'ya ulaşmasıyla başvurumuzu yapmış bulunuyoruz.Öncesinde usül gereği şehit kardeşimizin muhterem ebeveynlerinden muvafakatnamealınmış olup, 6 ila 12 ay arasında kuyu faaliyete geçecektir. Kuyunun açılışmerasiminin videosu ve çerçevelenmiş bir fotoğrafı proje yönetmeliği gereğiailemize teslim edilecektir. Temenni ederiz ki, ileriki zamanlardahayırseverlerimizin katkılarıyla faaliyet gösterdiğimiz 140 ülkede şehitlerimizadına sadak-i cariye hükmünde cami, yetimhane, okul, İslam Kültür Merkezi, vb.eserler inşa ettiririz. Aksaray, İHH İl teşkilatları arasında nüfusa oranla enfazla yardım sunan birinci il konumundadır. Bu vesileyle tüm hayırseverlereşahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyorum. Hedefimiz tüm şehitlerimizadına mazlum ve mağdur diyarlarda bir kalıcı eser yaptırmaktır.İyiliksever  Aksaray'lılar olarak bunubaşaracağımıza inanıyor ve halkımızın projelerimize gereken önemi vermelerinibekliyoruz."

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı