BAĞIMSIZLIK DESTANININ İLK ADIMI

AksarayMilletvekili Av. Ayhan Erel 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramıdolayısıyla yaptığı açıklamada;

BAĞIMSIZLIK DESTANININ İLK ADIMI
18.05.2019 / 13:42 620

"Milletinbağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan MustafaKemal, Samsun’dan başlayarak bütün ülkeye yansıyan ve yayılan bir kutlumücadeleyi başlatmıştır. Milletimiz; 19 Mayıs 1919`u kutsal vatan topraklarındahür ve bağımsız olarak yaşamak uğrunda binlerce şehit verilerek yapılan MilliMücadele ve Ulusal Bağımsızlık Hareketinin başlangıcı olarak kabul etmiştir.

İşgalaltındaki başkentin karamsarlık, teslimiyet yayan havasından uzaklaşıp, Türkhalkının yazacağı bağımsızlık destanının yaşanacağı Anadolu’ya yönelişkararıyla 16 Mayıs’ta İstanbul’dan başlayan yolculuğun ilk adımı 19 Mayıs1919'da Samsun’a çıkarak atılacaktır. Ordusunu, silahını, erzakını,temsilcilerini, önderlerini, milletin el ele, omuz omuza yarattığı birmucizenin işaret fişeğidir 19 Mayıs. Ambarındaki zahiresini, ayağındaki çarığı,sırtındaki giyimini, ahırındaki koşumunu, gelinlerin boynundaki takıları, gençkızların sandığındaki çeyizlerini, Mehmetlerin soylu kanını analarının ak sütügibi helal ettikleri bir kutsal kavganın sonunda kazanılacak İstiklal’inbaşlangıcıdır 19 Mayıs!

GazıMustafa Kemal ATATÜRK, Türk gençliğine güvencini her fırsatta dile getirmiş vekurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti`ni Türk gençliğine emanet etmiştir

SözlerimiGazi’nin Gençliğe Hitabesindeki şu cümlelerle bitirmek istiyorum:

“Birincivazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaaetmektir.”

“Muhtaçolduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

Buvesileyle;

19Mayıs’ın 100. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere MillîMücadelemizin eşsiz kahramanlarını ve geçmişten günümüze kadar bu vatan vebayrak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetleanıyorum” dedi.

HaberMerkezi

 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı