MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILI

AksarayMilletvekili Cengiz Aydoğdu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramıvesilesi ile ilgi yaptığı basın açıklamasında;

MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILI
18.05.2019 / 13:36 625

“19Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime aslaboyun eğmeyen Aziz Milletimizin yeni bir yolculuğa çıkışının ilk adımıdır.

19Mayıs,  Türk Milleti’nin birlik veberaberlik içinde bağımsız olarak onuruyla yaşama kararlılığının ilan edildiğigündür. 

İstiklâlimizve istikbalimiz için verdiğimiz Milli Mücadele ile aziz milletimiz, vatan vebayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş;Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç, başka milletlerin bağımsızlıkmücadelesine de örnek olmuştur.

İstiklâlMücadelemizi zafere ulaştıran, ecdadımızdan tevarüs ettiğimiz birlik,beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün tüm kazanımlara sahip çıkmamızı, ülkemizidaha müreffeh kılmak için azimle çalışmamızı, geleceğe umutla bakmamızısağlamaktadır.

Dünyamedeniyet tarihine attığı altın imzaları bütün insanlığın malumu olan BüyükMilletimiz, bugün de kendi öz benliğini koruyarak küresel gelişmelere gözleriniaçacak ve milli onuruyla “Büyük Türkiye” idealine kavuşup, tıpkı geçmişteolduğu gibi “yüce medeniyet” örneğini tüm insanlığa hediye edecektir.

İstiklâlmücadelemizin başladığı 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilanedilmesi, Cumhuriyeti emanet ettiğimiz gençlerimize duyduğumuz güvenin birgöstergesidir.

SevgiliGençler,

Geçmişimizdenaldığımız güç ve ilhamla hedeflerimize doğru yürürken, en büyük güvencemizsizlersiniz. Bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idrakiiçinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hepbirlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum.

Türkiye’ninmüreffeh yarınları için umudumuz, en büyük gücümüz sizlersiniz. Bu büyüksorumluluğun bilinciyle daha çok çalışmalı, ülkenize ve milletinize faydalıbireyler olmaya gayret etmelisiniz.

Budüşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmaküzere, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyeteirtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; değerligençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum”dedi.

HaberMerkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı