ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ

AK Parti olarak insan odaklı politikalarla, istisnasız,toplumun bütün kesimlerini kucakladıklarını belirten AK Parti Aksaray İlBaşkanı Hüseyin Altınsoy, “AK Parti olarak, bu gelişmişliğin önündeki her türlüengeli kaldırmayı ve eşit vatandaşlık temeline dayanan ortak yaşam alanlarıoluşturmayı önemsiyoruz. Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın RecepTayyip Erdoğan’ın da sık sık vurguladığı üzere “Bizler engelli kardeşlerimizleilgili eksikliklerin giderilmesini bir lütuf olarak değil, hakların sahiplerineteslim edilmesi olarak görüyoruz.” dedi.

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ
14.05.2019 / 14:47 634

Türkiye’nin son 17 yılına damgasını vuran insan merkezliyönetim anlayışının ete kemiğe büründüğü alanların başında engellivatandaşlarla ilgili yapılan düzenlemelerin geldiğini kaydeden

AK Parti İl Başkanı Altınsoy, 10-16 Mayıs EngellilerHaftası nedeniyle engellilerle ilgili olarak yapılan çalışmalara değinerek,“Engelli kardeşlerimiz, spor, sanat, edebiyat, siyaset, eğitim ve iş dünyası dadahil olmak üzere hayatın her alanında tüm topluma örnek olacak işlere imzaatmaktadırlar. ‘Önce insan’ diyen, insanı ‘yaratılmışların en şereflisi’ olarakgören bir geleneğin mensupları olarak bizler, her konuda engellikardeşlerimizin yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyükönem veriyoruz. Engelli vatandaşlarımızı toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıolarak telakki eden bizler, bu kardeşlerimizle ilgili sorunların çözümü içinson 17 yılda önemli adımlar attık. Okullarımızı, şehirlerimizi, sokaklarımızı,eğitim materyallerini yeniden düzenleyerek, yeniden inşa ederek, engellikardeşlerimizin eğitiminin önündeki engelleri ortadan kaldırmaya devam ediyoruz.”dedi.

17 yıllık AK Parti iktidarı döneminde engellivatandaşların haklarını güvence altına alacak anayasada önemli değişiklikleryapıldığını anımsatan Başkan Altınsoy, “Kamuda iş imkanı sağlamak, sınavmerkezlerini engellere uygun hale getirmek, sosyal bakım ve rehabilitasyonmerkezleri kurmak gibi köklü değişikliklere imza attık. Engellilerin toplumsalhayata etkin olarak katılmasını sağlamak amacıyla engellilerin istihdamınıartırdık. Aksaray’da bin 315 vatandaşımız engelli kimlik kartı aldı. 2 bin 532 özelvatandaşımız evde bakım hizmetinden yararlanıyor. 1 Yatılı Engelli Bakım Merkezinde50 kişiye, 2 Umutevinde 12 kişiye hizmet sunuyoruz.” diye konuştu.

Dünyaya örnek olacak çalışma ile engelli memur seçmesınavını hayata geçirdiklerini aktaran Başkan Altınsoy, “2012 yılında engellivatandaşlarımızın hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak dünyada bir ilk olmaözelliği taşıyan ‘Engelli Memur Seçme Sınavı’nı hayata geçirdik. Sınav,sorularının hazırlanmasından, sürenin belirlenmesine, sınav salonlarınındizaynına kadar adayların engel gruplarına özel tedbirler alınarakgerçekleştiriliyor. Tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlarımız sınavmerkezlerimize özel araçlarla ulaştırılıyor, rahat koşullarda sınava girebilmeleriiçin azami özen gösteriliyor.”

Engelli evde bakım hizmetleri için kullanılan yıllıködeneğin artırıldığını vurgulayan Altınsoy, “Engelli Evde Bakım Hizmetleri içinihtiyaç sahiplerine 2003-2016 yıllarında toplam 113 milyon TL kaynak aktardık. 2002’dehiç yok iken AK Parti ile engelli kardeşlerimize verdiğimiz değerler yıllarayansıyarak 2007’de 163, 2016’da 2 bin 532’ye yükseldi ve halendeyükselmektedir. Milletin Partisi AK Parti’nin hayata geçirdiği insan merkezlihizmetleri bir lütuf olarak değil, hakların sahiplerine teslim edilmesi olarakgörüyoruz.” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı