İŞKUR’DAN ANLAMLI KUTLAMA

Dünya Engeliler Haftası veAnneler Günü nedeniyle Aksaray Valiliği, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İlMüdürlüğü tarafından anlamlı kutlama. Engelli annelerine ve özel çocuklaraanneler günü, dünya engelliler haftası vesilesiyle İŞKUR tarafından gül takdimedildi.

İŞKUR’DAN ANLAMLI KUTLAMA
13.05.2019 / 14:20 609

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İlimizdede Aksaray Valiliği tarafından yürütülen SIFIRATIK PROJESİ kapmasında İŞKUR destekleriyle engellilere ve engelliannelerine yönelik olarak Çanta DikimKursu düzenlendi. İlimizde faaliyet gösteren tekstil firmalarındaki atıklarınbez veya file çantaya dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Böylelikle atık kumaşlar ekonomik değere dönüşecektir.Plastik poşetlerin doğaya vermiş oldukları zararları ortadan kaldırmak vegeleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha demiz ve yaşanılabilir bir dünyabırakmak amaçlanmaktadır.

SIFIR ATIK PROJESİNE TAM DESTEK

                20kursiyerin SIFIR ATIK PROJESİ kapsamındakullanılmayan kumaş ve kıyafetlerden yararlanarak ürettikleri çantalardanoluşan sergi, Aksaray Valiliği tarafından sıfır atık projesi kapsamında yeralacaktır. Ayrıca alış veriş merkezlerinde sergilendikten sonra reyonlarda yeralacaktır. Kursiyerlere günlük 30 TL cep harçlığı ile iş kazası ve meslekhastalığı genel sağlık sigortaları İŞKUR tarafından karşılanmaktadır.Kursiyerler bu kurslar vesilesiyle “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep TayyipERDOĞAN’ın değerli eşleri Emine ERDOĞAN hanımefendinin yürüttüğü, İlimizde de Valiliğimizinöncülük ettiği SIFIR ATIK PROJESİNE engelliçocuklarımız ve anneleri olarak destek olmak istedik. Bu kurslar vesilesiylebir taraftan el becerimizi geliştiriyor. Bir taraftan da çocuklarımız ilebirlikte keyifli vakit geçiriyoruz. Cumhurbaşkanlığımıza, Valiliğimize, İŞKURİl Müdürlüğümüze ve Halk Eğitim Merkezimize teşekkür ediyoruz.” Dedi.

                BelediyeMeclis Üyesi Cem ELİBOL ise “İlimiz Engelli projelerinde kurum vekuruluşlarımız iş birlikteliğinde önemli projelere imza atıyor. Bizlerdebelediye olarak her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız. EngellilerHaftamız ve Anneler Gününüz Kutlu Olsun” dedi.

EN BÜYÜK KAZANIM ANNELERİN VE ÇOCUKLARIN DAYANIŞMASI

                İŞKURİl Müdürü Mahmut AKKUŞ ise “Bugün hem anneler günü hem de engelliler haftasıolması nedeniyle gününüzü kutluyorum. Bu kursumuzda hem engelliler hem deengelli anneleri var. Bu anlamda oldukça anlamlı bir projedir. Cumhurbaşkanlığımızınyürüttüğü SIFIR ATIK PROJESİNE desteklerinizdendolayı teşekkür ediyorum. Bugün bu kursumuz vesilesiyle engelli annelerinin veözel çocuklarımızın dayanışması en büyük kazanımdır. Atık kumaşlar ekonomiye kazandırılıyor. Atıklar %100 oranındadeğerlendiriliyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın ZehraZümrüt SELÇUK önderliğinde Bakanlığımız ve İŞKUR Genel müdürlüğümüz her zaman dezavantajlıgruplar içerisinde yer alan engellilerimizin, kadınların, ve gençlerinyanındadır. İlimizde aktif işgücü programlarından engeli kardeşlerimizi azamiderecede yararlandırmaya çalıştık, çalışıyoruz da. Engelli ve eski hükümlü projelerinde,toplum yararına program kapsamında, meslek edindirme kursları, girişimcilikkursları ve diğer program ve projelerimizde engelliler belirgin bir şekilde yeralmıştır. Sadece 100 engelli kardeşiminiz TYP kapsamında istihdam edilmiş, 82engelli ve eski hükümlü kardeşimiz hibe desteğiyle kendi işlerinin patronlarıolmuşlardır. Engellilere yönelik desteklerimiz ve projelerimiz devam edecektir.Bu vesileyle bir kez daha ENGELLİLERHAFTASI ve ANNELER GÜNÜNÜZÜ tebrik ediyorum.” Dedi.

                ProgramaBelediye Başkan Vekili Cem ELİBOL, İŞKUR İl Müdürü Mahmut AKKUŞ, TürkiyeSakatlar Konfederasyonu İl Başkanı Bekir KAYA, Gönül Dostları ve Zeka oyunlarıderneği Başkanı Şükran GEVENÇ, Engelli Anneler Derneği Başkanı Gülay ÖZTÜRK,İŞKUR Şube Müdürü Hediye ARMAĞAN İLE  Halk Eğitim ve ASO Müdürlüğü yetkililerikatıldı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı