KAŞLI KAPADOKYA’YA SAHİP ÇIKTI!

Milletvekili Ramazan Kaşlı, 27. Dönem 2. Yasama yılı 6.Komisyon toplantısına katılarak "Kapadokya Alanı Hakkında KanunTeklifi" görüşmelerine  MHP IğdırMilletvekili Yaşar Karadağ ile birlikte katıldı.

KAŞLI KAPADOKYA’YA SAHİP ÇIKTI!
11.05.2019 / 14:55 600

Konuyla ilgili açıklama yapan Milletvekili Ramazan Kaşlı;

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu 27. Dönem2. Yasama yılı 6. Komisyon toplantısına katılarak "Kapadokya AlanıHakkında Kanun Teklifi" görüşmeleri Aksaray'ımızı da ilgilendirmesiylehasebiyle Komisyon Üyesi MHP Iğdır Milletvekilimiz Sn. Yaşar Karadağ ilebirlikte katılım sağlayarak, Kapadokya bölgesinde yer alan İlimiz Güzelyurtİlçesi Ihlara Beldemizin faydasına olacak görüş ve önerilerimizi aşağıdakişekilde belirttik.

Her şey Aksaray'ımız için!

KAPADOKYA ALANI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ

MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU RAPORU

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; Kapadokya’nınönemini, tarihini, kültürünü, inançlara ev sahipliğini yaptığını Sayın Açıkgözsunumunda çok güzel belirtti, teşekkür ediyorum. Kapadokya’nın giriş kapısıIhlara Vadisi’dir. Aksaray ili Güzelyurt ilçesi Ihlara beldemizde bulunan,farklı inançlara ev sahipliği yapmış, 14 kilometre uzunluğunda dünyanın en uzunkonvoyudur. İçerisinde 100’ün üzerinde kilise ve kaya içi oyma yerleşim alanıbulunan vadimiz her 3 turistten 2’sinin görmek istediği ancak 382 merdivenleinilebilmesi dolayısıyla ülkemize gelen turistin yaş ortalaması dadeğerlendirildiğinde bölgeye gelen her 5 turistten ancak 1’i vadi içerisineinebilmektedir. Vadi içerisinde İç Anadolu iklimine inat Akdeniz iklimiyaşanmaktadır. 2016 yılında Ihlara Belediye Başkanımızın gayretleriyle 10milyon TL civarında tahminî bedelle ve yap-işlet-devret modeliyle vadiye girişücretinin 2-3 katı bir bedelle bir asansör ya da teleferik kurulması kaydıylahayata geçirilebilecek böyle bir projenin her alanda bölgeye çok önemlikatkılar sağlayacağını belirtiyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı