DEMOKRASİ KAZANDI

YSK seçim kararlarına ilişkin açıklamalarda bulunan AKParti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “İstanbul seçimlerinin yenilenmesinedair YSK kararının, seçim sonuçlarının milli iradeyi doğru biçimde yansıtmasınayönelik bir çaba olarak görülmesi gerekir. Bu çerçevede verilen karar,demokrasimizin bir zaferidir.” ifadelerini kullandı.

DEMOKRASİ KAZANDI
07.05.2019 / 14:38 1152

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini yenilemekararını memnuniyetle karşıladıklarını aktaran Başkan Altınsoy, “Verilen karar,AK Parti tarafından seçmen kayıtlarının sistematik biçimde tahrif edilmesi,sandık kurullarının oluşturulmasına dair kanunların ihlali ve oy sayımındayapılan yolsuzluklar gibi gerekçelerle yapılan başvurunun incelenmesi sonucundaortaya çıkmıştır. İstanbul seçimlerinin yenilenmesine dair YSK kararının, seçimsonuçlarının milli iradeyi doğru biçimde yansıtmasına yönelik bir çaba olarakgörülmesi gerekir. Bu çerçevede verilen karar, demokrasimizin bir zaferidir.”

Seçimde yaşanan usulsüzlüklerin tekrarlanmaması için gerekentüm önlemlerin ve tedbirlerin alınacağına dikkat çeken Başkan Altınsoy, “Adaletsistemimizin, bu süreçte seçim kanunlarımızı ihlal eden tüm şahıs vekuruluşlardan hesap soracağına inancımız tamdır. Benzer sorunların 23 Hazirangünü yapılacak seçimde yaşanmaması için gereken önlemleri alınacaktır. Sonuç neolursa olsun seçimler, kanunlarımıza ve prosedüre göre gerçekleştirilmelidir.Bu kurallara uyulmaması hâlinde seçilmişlerin meşruiyeti hakkında soruişaretleri ortaya çıkacak, demokrasimizin temelleri zayıflatılmış olacaktır. 70yıldır serbest ve adil seçimler düzenleyen Türkiye Cumhuriyeti, önümüzdekisüreci şeffaf, kanunlara uygun ve nizami biçimde tamamlayacaktır.” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.