ARAÇ DEĞİL DİKKATSİZLİK ÖLDÜRÜR

5-11 Mayıs TrafikHaftası’nda yaya önceliğine vurgu yapmak için Ulu Cami önünden 15 Temmuz Milliİrade Meydanı’na kadar yürüyüş yapıldı. Yürüyüşün ardından Trafik HaftasıProgramı ve ‘Trafik Sergisi’ açılışı gerçekleşti.

ARAÇ DEĞİL DİKKATSİZLİK ÖLDÜRÜR
04.05.2019 / 15:28 1114

Trafik Haftası programındakonuşma yapan Emniyet Müdürü Ali Karabağ; 2019 yılı Öncelik Hayatın ÖncelikYayanın sloganıyla trafik yılı ilan edilmiştir. Sürücülerin yaya veya okul önügeçitleri öncesinde uyarılarak dikkatlerini daha üst seviyelere çıkarmak süratiyleyavaşlamaları veya durarak yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamakamacıyla kara yolları üzerinde yaya önceliğine vurgu yapan ‘önce yaya’ ikonlarıaraçların yaklaşım yönünde şehrimizin önem ve öncelik arz eden tüm ışıksız yayave okul geçitlerine çizdirilmiştir.2018 yılında Ülke genelinde kaza yerinde 495,kaza sonrası 1 aylık hastanede tedavi süresinde 992 toplam 1487 yaya trafikkazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Meydana gelen ölümlü ve yaralanmalıkazaların yüzde onyedisi yayalara çarpma şeklindedir. Trafik Haftası yolkullanıcılarının sürücü veya yayaların bilgilendirilmesi, önceliğin yayaalgısının güçlendirilmesi, yaya kazalarının azaltılması ve yaya güvenliğinisağlanması amacıyla farkındalık oluşturulan etkinlikler düzenlenmektedir.Yolculara, sürücülere emniyet kemeri kullanmanın önemini tüm ekiplerlekoordineli bir şekilde vatandaşları bilinçlendirmek için çalışıyoruz.

Rıza Kayaalp konuşmasında;Emniyet Müdürlüğümüz güzel bir proje yapmış. Bende bu projeye katılıp destekvermek istedim. Öğrencilere okulda öğretmenleri trafik kurallarına uymayı,saygıyı, sevgiyi öğretecekler sizlerde bu öğrendiklerinizi annenize, babanızave çevredeki arkadaşlarınıza öğreteceksiniz. Ülkede çift taraflı yollarla örmekalt geçitler yapmak medeniyettir. Ama yayalara yol vermekte medeniyettir

Vali Ali Mantı yaptığıkonuşmasında; Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın sloganıyla vatandaşlarımızınözellikle yayalara dikkat çekmek, trafikte meydana gelebilecek ihlallere,kazalara dikkat çekmek amacıyla Emniyet Müdürlüğümüz ve Milli EğitimMüdürlüğümüz programlar yapıyorlar. Hayat kutsaldır. Allah’ın verdiği bu canemanettir, bu emanete güzel ve dikkatli bir şekilde bakmalıyız. Trafikkurallara uymalıyız ve dikkat etmeliyiz. Kurallara uydukça toplumlar bizdenmemnun olur.

Konuşmaların ardından ValiAli Mantı, 13/04 /2019 tarihinde otomobilin yaya çarpması sonucu olay yerineintikal ederek kalbi duran kazazedeye ilk müdaheleyi yaparak hayata döndürenPolis Memuru İbrahim Öner’e ödül verdi.

Tören sonunda Vali AliMantı Trafik sergisini gezdi. Kara Yolları Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi, Zabıta,Emniyet Müdürlüğü Jandarma Komutanlığı ve AFAD Müdürlüğünün açtıkları stantlarıgezdi. Vali Ali Mantı 112 Acil Çağrı Merkezi, Emniyet Müdürlüğü, JandarmaKomutanlığı ve AFAD Müdürlüğünün acil durumlarda yapılacak ilk yardım veönlemler hakkında bilgi aldı

Trafik Haftası ProgramınaVali Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ,İl Jandarma Komutanı Fuat Anık, Kurum Müdürleri, Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalpöğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.