LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çocuklarda doğabilincini ve çevre farkındalığını kazandırmak, çocukların tarımla buluşmalarınısağlamak amacıyla her yıl ülke genelinde düzenlenen ''Lider Çocuk Tarım Kampı''Aksaray’da başarılı şekilde yürütülüyor. 

LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI
03.05.2019 / 08:06 1725

İlköğretim 4'üncü sınıf öğrencilerinin katıldığı bu yıl'Sıfır Atık' teması ile düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı’na katılan AksarayMerkeze Bağlı Kazıcık ve Seleci Köyleri ilköğretim okulu öğrencileri Vali Ali Mantı’yaziyarette bulundu.

Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav okulların idarecive öğretmenleri ile öğrencilerden oluşan heyeti kabul eden Vali Ali Mantıyürütülen kamp hakkında bilgi alarak çocuklarla bir süre sohbet etti.

Bu yıl 6.’sı düzenlenen kampın başarılı şekilde sürdüğünüifade eden Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav 1 hafta süren kampın anatemasının ‘Sıfır Atık’ olduğunu bu konuda çocuklara bilgiler aktarıldığınısöyledi. Kamp sonunda çocukların proje hazırlayacağını ve bakanlığa gönderileceğinibelirten Saklav projenin dereceye girmesi halinde bakanlık tarafındandestekleneceğini belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Ali Mantı ‘SıfırAtık’ projesinin önemine dikkat çekerek; “Cumhurbaşkanımızın eşi HanımefendiEmine Erdoğan tarafından yürütülen ‘Sıfır Atık’ Projesi üzerinde ciddi şekildeduruluyor. Bu konuda hepimize görevler düşüyor. Çevre, doğa bilinci en ileriseviyede hepimizde olmalı”dedi.

Çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Ali Mantı ilerideyapmak istedikleri meslekler hakkında görüşlerini aldığı öğrencilere; “Hayattaolmama diye bir durum yok yeter ki çalışalım. Başarmak için gayret gösterelim’diyerek çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

Vali Ali Mantı ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında çeşitlihediyeler verdiği çocuklara başarılar diledi.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.