ATSO SHOEXPO FUARINDA

AksarayTicaret ve Sanayi Odası, 27-30Nisan tarihleri arasında Gaziantep’te sektörün liderlerini bir araya getirenDomotex 2019 Halı Fuarına ve 24-26 Nisan 2019 tarihleri arasında İzmir’dedüzenlenen SHOEXPO 2019 Çantafuarına katılım gösterdi.

ATSO SHOEXPO FUARINDA
02.05.2019 / 15:01 1023

Üyelerin tam not verdiği fuarlar hakkındaaçıklamada bulunan ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, yaptığı açıklama da “2018yılında, 1.550 milyon dolarlık ihracatı ile Türkiye halı ihracatının yüzde68'ini, dünya makine halısı ihracatının da %32’sini gerçekleştiren Gaziantep,makine halısının Türkiye ve Ortadoğu’daki merkezi olmaya devam ederken Domotexfuarı ile de sektörün liderlerini bir araya getirmektedir. Bu yıl 203 yerli veyabancı katılımcı, yenilikçi ürünlerini ve modern ile geleneksel çizgileri biraraya getiren tasarımlarını toplam 22.229 m² net alanda ziyaretçilerinbeğenisine sunan fuar organizasyona katılan üyelerimiz fuar değerlendirmesineticesinde tam not vermişlerdir.

Türkiye ayakkabı sektörünün buluşma platformuolan SHOEXPO İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı ise, bu yıl kapılarını 45. kez tümdünyaya açmıştır. SHOEXPO, Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar alanı‘’fuarizmir’’ de ulusal ve uluslararası ziyaretçilerini ve ATSO üyelerimiziağırlamıştır.

Türkiye, ayakkabı üretiminde 1200 yıllık köklübir geçmişe sahip olan ve Yüksek kalitede üretim yapan firmalardan oluşanTürkiye ayakkabı sektörü, dünyanın en büyük 7’nci, Avrupa’nın en büyük2’ncisidir.

Türkiye’de ise ayakkabı üretimi ile ön planaçıkan sektörün öncü şehirlerinden biri İzmir’dir. Liman şehri oluşu sebebiyledünyanın her yerine kolaylıkla sevkiyat yapılan İzmir, Türkiye’deki ayakkabıüretiminin %40’ını karşılamakta olup sektör adına en önemli organizasyonugerçekleştirmiştir.

Üyelerimiz ayrıca fuarda birçok ticaret yapmışlarve ürünler hakkında sektörün liderleri ile ikili görüşmelerde bulunmuşlardır.

Aksaray Sanayisinin öncü kuruluşu olan Ticaretve Sanayi Odası olarak bugüne kadar üyelerimizin ticaretine yarayacak olan herfuara katılım gösterdik. Biliyoruz ki fuarlar Pazar açısından büyükorganizasyonlar arasındadır. Bu kapsamda bizler üyelerimiz ile buorganizasyonlara katılım göstermeye devam edeceğiz.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.