COŞKUYLA KUTLADIK

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99 yıl dönümüve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 15 Temmuz Milli İrade Meydanındacoşkuyla kutlandı.

COŞKUYLA KUTLADIK
23.04.2019 / 18:16 219

Program saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı'nınokunmasının ardından  Aksaray İl MilliEğitim Müdürü'nün günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. TimurSarrafoğlu İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları Zeybek halk oyunları vekurtuluş savaşını anlatan gösterileriyle son buldu.

Aksaray Valisi AliMantı programda yaptığı açıklamada; “23 Nisan Milli Egemenlik Bayramı bizimülkemizin en büyük bayramlarından bir tanesi. Çünkü çocuklarımız bizimgeleceğimizin teminatı. Çocuklarımızın bayrak, vatan, ülke ve milletsevdası  ve  sevgilisiyle yetişecek. Devletimizin ve milletimizingeleceği de garanti altında olacak. Onun için Dünyada eşi benzeri olmayanbayramlardan bir tanesi 23 Nisan Milli Egemenlik ve çocuk bayramımız. Bubayramımızı daima diri tutmak için çocuklarımıza milli ve manevi değerleriniaçıklamamız gerek. Bu da her yıl tekrar ederek gerek geleneklerimiz vegöreneklerimiz, tarihimizle, kültürümüzle 23 Nisan'da çocuklarımıza bunlarıtekrar ederek geleceğimizin, mekanımız için çocuklarımızı garanti altınaalıyoruz. Tüm çocuklarımızın ve Ülkemizin milli egemenlik bayramını kutluyorum”dedi.

Aksaray İl MilliEğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal yaptığı açıklamada ;Türkiye Cumhuriyeti vebizler için önemli bir güne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. 99 yılönce bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan ilk Milli Meclis olan veKurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında büyük rol oynayan Türkiye Büyük MilletMeclisi'nin açıldığı gündür. Bugün Türk milleti için bu kadar önemli olan 23Nisan Tarihi Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak hediye edilmiştir. BuBayram bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı egemenliğinilan edildiği anlamlı bir gün. Diğer taraftan yarının liderleri, geleceğingüvencesi çocuklarımız için bir şenliktir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ÇocukBayramı ilk milli Bayramımız olmasının yanında dünyanın ilk ve tek ÇocukBayramı olmasıyla da bizleri onurlandırmaktadır. Sevgili çocuklar, birmilletinin en öncelikli amacı milli birliğe değer veren milli kültürü özümsemiştarihsel bilince sahip ülkenin geleceği için çalışan bireyler yetiştirmektir.

Bunun için sizlere emek veriyor, sizler için güzel birgelecek hayal ediyor ve büyük bir İnançla geleceğin büyükleri olan sizlerihayata hazırlıyoruz. Geleceğimizin güvencesi olan siz çocuklarımızın özgürdüşünceli, sorgulayan, özgüven sahibi hayatın güçlükleri ile baş edebilecekölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortakhedefimizdir. Bizim en büyük zenginliğimiz sizlersiniz. Barış içinde özgürceyaşamanın tadını aldığımız bu toprakların her yöresinden farklı bir ezgi yükselençocuk sesleriniz hiç susmasın, güzel ülkemizde ırk dil din ayrımı gözetmeksizindünyaya Barış öğretircesine omuz omuza yaşayın sevgili çocuklar.

Bizlerin amacı çocuk yüzleriniz de aydınlık gülümsemelergörmek içindir. Milletçe gurur ve sevinçle kutladığımız bugün de en baştaCumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Kemal Mustafa Atatürk olmak üzere İstiklalsavaşımızın bütün kahramanlarını ve bu cennet vatan için canlarını feda edentüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarınınçocuk bayramını kutluyorum” dedi.

AksarayÜniversitesi Rektörü Yusuf Şahin yaptığı açıklamada; “23 Nisan bizimaçımızdan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluş sürecinde önemli bir aşamahem de halkın iktidara ortak olmasının egemenliğe sahip olmasının Simgesi.Bugün çocuklara armağan edilmiştir. Bu dünyada tek olan örneği olmayan biruygulama. Ümit ediyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet Payidar olacakaynı zamanda bu süreç içerisinde de halkı egemenliğini hep kendisi kullanacak,egemenliğe sahip olacak. Allah bu millete, bu devlete bir daha Kurtuluş Savaşıbenzeri bir tür acı yaşatmasın. Devletimize Payidar olsun milletimiz var olsun”dedi.

Aksaray BelediyeBaşkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada; “Ulusal Egemenlik ve ÇocukBayramını kutluyoruz. Ülke genelinde olduğu gibi Aksaray’ımızda güzelkutlamalar gerçekleştirildi. Bugün çok mutluyuz. Ülkemizin önemli millibayramlardan bir tanesi Aksaray da sevgi ve muhabbetle,  gösterilerle kutluyoruz” dedi.

Programa Aksaray Valisi Ali Mantı, Aksaray BelediyeBaşkanı Evren Dinçer, Aksaray İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, , AksarayÜniversitesi Rektörü Yusuf Şahin, Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ,Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, öğretmenler, öğrenciler ve çoksayıda vatandaş katıldı.

Haber Ali Şengül


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı