99. YILIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi AksarayMilletvekili Ramazan Kaşlı "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıvesilesi ile yaptığı açıklamada;

99. YILIN GURURUNU YAŞIYORUZ
22.04.2019 / 11:29 1477

“Türkiye Cumhuriyeti'nin temel taşlarınıoluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 99. yıldönümünde"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı kutlamanın gururu vemutluluğu içerisindeyiz.

Büyük Önderimiz Atatürk'ün Samsun'açıkarak, kurtuluş meşalesini ateşlemesiyle başlayan,  23 Nisan 1920tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin toplanmasıyla ve milletimizin tümbireylerinin kenetlenmesi ile devam eden egemenlik mücadelesinin geçmişimizdeve geleceğimizde seçkin ve anlamlı bir yeri bulunmaktadır.

Milletimizin değerli varlığı olançocuklarımızın, en uygun ortamlarda yetişmeleri ve ileriye dönük adımlarındahiçbir sıkıntı ve güçlük yaşamamaları temel amaçlarımız arasındadır. Devlet veMillet olarak, gelişen çağın gerisinde kalmamak ve çocuklarımızın eğitim veyaşam koşullarını iyileştirebilmek için öncelikle, onlara çağın gerektirdiğibilgi ve becerileri kazandırmalı ve buna yönelik ortamlar hazırlamalıyız.Geleceğin yetişkinleri olarak topluma yön verecek çocuk ve gençlerimizi, hukukasaygılı, kurallara uyan, yeniliklere açık, bakış açısı geniş, özgür düşünceyesahip insanlar olarak yetiştirmeliyiz.

Sevgili Çocuklar;  sizler de,milletimizin gelecekte de gelişmiş toplumlar arasında söz sahibi olması, çağdaşmedeniyetler seviyesini yakalaması, büyük ve güçlü Türkiye idealinigerçekleştirebilmesi için en iyi şekilde kendinizi yetiştirmelisiniz. Çünkügünümüzde yetişmiş insan gücü milletimizin geleceğe sağlam adımlarla ulaşmasıiçin en çok ihtiyaç duyulan nitelikler arasındadır.

Bu umutla 23 Nisan Milli Egemenlik veÇocuk Bayramı'nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutlulukgetirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum” dedi.

Haber Merkezi

 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.