CHP'DEN SALDIRIYA TEPKİ

Aksaray CHPİl Başkanı Ramazan Koçak 15 Temmuz Milli İrade meydanında CHP Genel başkanıKemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında;

CHP'DEN SALDIRIYA TEPKİ
22.04.2019 / 18:15 190

“Bugünülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde,şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet HalkPartisi Genel Başkanına hain bir saldrıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynızamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük birsaygısızlıktır” dedi..

Koçak; “Yapılansıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provakasyon da değildir. Bu,son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine,birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.

Bu saldırınınazmettiricileri bellidir :

Adına gazetedenen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedefgösterdiyse ;

Bir takımoperasyon kanallarıyla kimler sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerindebulunduysa ;

CumhuriyetHalk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse;

Meydanlardabu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘İki büyük eserimden biri’dediği, Cumhuriyet Halk Partisine kimler ağza alınmayacak hakaret vetehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

Toplumumuzakin ve nefret  tohumu eken, bundan dasiyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hainsaldırı da pay sahibidirler.

Askerimizekurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığımanşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışanedepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaçbirliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.

Biz,Cumhuriyet Halk Partisinin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyıgerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayaktadurmaya da devam edeceğiz.

Türkiye’yikorku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlarakarşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. ‘ Gün kızgın demirisoğutma günüyse’ herkes de  buna goredavranmalıdır. Ancak demiri bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasilerolduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratikbirikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

Bu saldırınınardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar.

Cevaplandırılmasıgereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır.Kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir.  Bu güvenli zafiyetine sebebiyet verenler,saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır.  Ankara Valisi ve İç İşleri Bakanı, daha öncesarf etmiş olduğu sözlerde dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

Bu aradaMilli Savunma Bakanına da bir sorumuz vardır. Genel  Başkanımızı linç etmek isteyen, ‘o evi yakın’diye bağıran hainlere dönüp de ‘ mesajlarınızı verdiniz’ demek ne anlamagelmektedir? Bu organize durum ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir ?

Bu kendinibilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıklarıda bellidir.  Bugün ve bu saatten sonraartık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler.

Herkesmüsterih olsun bizler ve aziz milletimiz soğuk kanlılıkla, oynanmak istenen buoyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin  devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.

Teşekkürediyorum. Saygılar sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı