RECEP-GÜLCAN ALTINSOY CAMİİ DUALARLA AÇILDI

Şeyh Edebali İmam Hatip ortaokuluna hayırseverler, Önderİmam Hatipliler Derneği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılanprotokol ile yapımı tamamlanan Recep-Gülcan Altınsoy Camii dualarla açıldı.

RECEP-GÜLCAN ALTINSOY CAMİİ DUALARLA AÇILDI
19.04.2019 / 11:30 1658

Camii açılışında konuşma yapan Aksaray Valisi Ali Mantı:“Caminin yapımında büyük fedakârlık gösteren değerli İşadamımıza ve ailesinitebrik ediyorum. Allah hayrını kabul etsin. Ayrıca Milli Eğitim müdürümüzünnezdinde Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Önder Genel BaşkanımızaBu soğuk günde teslim ettiği için teşekkür ediyorum.  Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. Tabiiimam hatipler bizim ortak değerlerimizi, toplumun diğerlerini ileriye taşıyanülkemizin milli birlik ve beraberliğini gelecek nesillere aktarmak konusundason derece hassas görevler ifa ediyorlar. Hep birlikte beraber karıştırmadan,kaynaştırarak değerlerimizi bizden sonraki nesillere bulaştırmak zorundayız.Bunun için iyi niyetli doğru, dürüst hayırlı ve güzel faaliyetler yapannesiller yetiştirmek zorunluluğumuz var, bu vesileyle Emeği geçen herkeseteşekkür ediyorum saygılar sunuyorum. “dedi.

Önder Genel Başkanı Kamber Çal yaptığı açıklamada: ”BugünAksaray'ımıza değişik açılışlar için geldik. Öncelik olarak cami açılışında bulunduk.Caminin yeri özellikle çok önemli çok beğendik. İmam Hatip okulumuzun hemenyanında olması İmam Hatip öğrencileri ile Camii birleştirmiş hem de avlusununiçinde olması çok güzel. Bu Türkiye için bir örnek olacaktır, öncülük edenbaşta Kuddusi başkanımıza Dernek başkanımıza ve diğer hayırseverlere, Valimize,Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz güzel bir proje olmuş şu an altında dahemen kültür merkezindeyiz. Buradan İnşallah öğrencilerimize yöneliköğrencilerin gelişimine yönelik ciddi projelere olacaktır eminim. Biz Kuddusi başkanımızınAksaray’daki çalışmalarını çok yakından takip ediyoruz ve gerçekten ciddiprojeler ile öğrencilerimize katkı sağlıyor. Eminim buradaki yeni yapılan camimizlebu katkıyı ciddi katkı verecek ve güzel projeler yapılacaktır.  Öncelikle İmam hatiplerdeki öğrencilerimizinKalite Standartları arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılması, bunlarındesteklenmesi, öğrencilerin gelişimi için çok önemli bu açıdan yapılançalışmalar tebrik ediyoruz. Bundan sonra da okullarımızda yapılankütüphanelerimiz var o kütüphanenin açılışına gideceğiz inşallah tabii ki bizimen büyük hedefimiz gençlerimizi öğrendikleri şeyleri uygulamalarını sağlamak,öğrendikleri şeyleri ailelerine taşımalarını sağlamak, topluma taşımalarınısağlamak. Bu açıdan imam hatipler ülkemizin her kesiminde olduğu gibi Aksaray’ımızdaçok önemli yer ifade ediyorlar. Buradaki İmam Hatip öğrencilerimizin İmam HatipLisesi'nin İnşallah toplumun kalitesinin standartların artmasında ciddi katkısıolacaktır. Bu açıdan Öncelikle Aksaray'daki Derneğimize buradaki hocalarımıza,öğrencilerimize bu ciddi çalışmalar için çok teşekkür ediyoruz başarılar diliyoruz.“dedi.

Aksaray Önder İmam Hatipliler Başkanı Kuddusi Bakaraçıklamasında : “Bugün il Milli Eğitim ile birlikte ortaklaşa düzenlemiş olduğumuzcami açılış törenimize Sayın valimiz, kurum müdürlerimiz, Önder genelbaşkanımız ve Öncü spor genel başkanımız teşrif ettiler. Bugün mutluyuz,gururluyuz, öğrencilerimiz açısından sevinçliyiz, Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulumusun havlusuna yaptırmış olduğumuz Recep- Gülcan Altınsoy Camii'ninaçılışındayız. Camimiz hem öğrencilerimize hem Mahallemize hayırlı olsun.  Bu camimizde çocuklar, anne babaların elindentutarak, anne babalar çocuklarının elinden tutarak buraya gelecekler,ibadetlerini yapacaklar. Buradaki temel amacımız Cami kültürü oluşturma, İmamhatipte okuyan öğrencilerimizin Cami kültürüyle ile yetişmesine katkı sağlamak.Hayır severimiz Recep Altınsoy abimize teşekkür ediyoruz yine Cami yaşatma Derneğimize,Okul müdürümüzün çok gayretleri oldu Ona teşekkür ediyoruz, Önder yönetimkuruluna teşekkür ediyorum, yönetim kurulumuzda Bayram Altınsoy kardeşimizinçok ciddi gayretler oldu Bayram Altınsoy kardeşimize teşekkür ediyorum. Bütünmezunlarımıza bize dua eden tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum camimizİnşallah hayırlara vesile olur diyorum hepinizin Cuma gününü ve Mübarek Beratkandilini kutluyor teşekkür ediyorum. “dedi.

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartalkonuşmasında: “Bugün Şeyh Edebali İmam Hatip okulumuzda Recep Altınsoytarafından ve hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan İmam Hatip Ortaokulununavlusunun içinde bulunan Cami açılışı için toplanmış bulunuyoruz. Okulumuzunbahçesine yatırmış olduğumuz bu camimiz den hem öğrencilerimiz uygulamadafaydalanacaklar hem de bütün halkımız bu camiden istifade edecekler. Ben bucaminin yapımında emeği geçen başta Sayın valimize ve hayırseverlerimiz e, okulmüdürlerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca camimizin altkatında 300 kişilik bir konferans salonu bulunmakta olup tüm öğrencilerimizburada etkinliklerini yapacaklardır. Bu vesile ile Ben tekrar emeği geçenlereteşekkür ediyorum. “dedi.

Hayırsever Recep Altınsoy ve eşi Gülcan Altınsoyyaptıkları konuşmada: Allah hayırlara vesile etsin Allah utandırmasın diyorumVatana millete hayırlı uğurlu olsun. Gülcan Altınsoy böyle bir fırsatı CenabıAllah bize verdiği için böyle bir vesilelere geldiğimiz için çok mutlu vegururluyum bize talebeler yetiştirmeye Niğde hafızlar yetiştirmeye İnşallahbaşarılı oluruz teşekkür ederim. “dedi.

Açılışa Aksaray Valisi Ali Mantı, Aksaray İl Milli EğitimMüdürü Hacı Ömer Kartal, Önder Genel Başkanı Kamber Çal,  İmam Hatipler Dernek Başkanı Kuddusi Bakar, RecepAltınsoy ve Eşi Gülcan Altınsoy Kurum Müdürleri, çok sayıda STK ve Odabaşkanları ile davetliler katıldı.

Haber Ali ŞENGÜL


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.