MHP DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

MHP 31 MartMahalli İdareler Seçimleri sonrasında ilk değerlendirme toplantısınıgerçekleştirdi.

MHP DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
11.04.2019 / 18:13 251

 

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin üzerinden geçen 11.günde sonuçların resmilik kazanmaması hususunda kamuoyunu bilgilendirme amacıylayapılan toplantıda Aksaray MHP İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen; ”Önceliklemilletimizin iradesinin Aksaray’ımıza, Türkiye’mize ve Türk-İslam coğrafyasınahayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Aksaray Merkez İlçe Seçim Kurulu ilkverilerine göre MHP ile AK Parti arasında 1625 oy farkı olduğu görüldüğündenyaptığımız itirazlar sonucu 5 sandıkta yapılan düzeltme ile fark 1238’e düşmüşve bütün sandıkların yeniden sayımına ilişkin yaptığımız itirazlar Merkez İlçe1 ve 2. Seçim Kurulları tarafından reddedilmiştir.

Bunun üzerine Aksaray İl Seçim Kuruluna yaptığımızitirazda 3625 geçersiz oyla birlikte bütün sandıkların yeniden sayılmasıtalebimiz reddedilmiş olup Genel Merkez Seçim ve Hukuk İşlerinden sorumlu GenelBaşkan Yardımcımız, Komisyon Üyesi MYK Üyelerimiz, YSK Temsilcimizleistişarelerimiz neticesinde Aksaray (Merkez), Güzelyurt (İlçe) ve Topakkaya (Belde)ile ilgili itirazlarımızı 08.04.2019 tarihinde Yüksek Seçim Kuruluna yaptık. 

“Önce Ülkem, Sonra Partim, Sonra Ben” diyen dualı birhareketin temsilcileri olarak, önce beka, sonra belediye, sonra ben siyaset anlayışıylaCumhur İttifakı ruhuna uygun hareketle İl Teşkilatımız, İl Genel Meclis ÜyesiAdaylarımız, Milletvekilimizle, Belediye Başkan Adayımız, Belediye Meclis ÜyesiAdaylarımız, Merkez İlçe ve İl Ocak Teşkilatlarımızla birlikte, Kadın KollarıBaşkanımız ve Yönetim Kurul Üyelerimiz, İl Genel Meclis ve Belediye MeclisÜyelerimiz Kadın Adaylarımızla birlikte 3 koldan, 3 Hilali 3,5 ayda Aksaray’daher gün ortalama 9’ar programla alışagelmişin dışında bir propaganda dönemigeçirdik.

 “GÖNÜLLER HAZIR”sloganıyla sokaktaki simitçiden, otoparkçıya, sanayideki ustadan, inşaattakiişçinin gönlüne giren, cami önlerindeki hacı amcaların gülen yüzüyle gözünegiren Sefer ALKAN “GÖNÜLLERE BAŞKAN” Aksaray Siyasetine marka olmuştur.

Bu süreçte gece gündüz demeden, soğuk kara kışaaldırmadan kapı kapı adaylarımıza, partimize oy isteyen, el ilanından, evtoplantılarına, mahalle toplantılarımızdan, mitingimize, maddi manevi desteğiniesirgemeyen tüm teşkilat mensuplarımıza, bütün adaylarımıza ve Aksaray’ımıza  12 Divan üyemizle birlikte teşrif ederek bizlerionurlandıran, 15 Temmuz Milli İrade Meydanında “Sefer Bizden, Tercih Sizden,Tevekkül Allah’ dan, Bu Sefer Olacak, Bu Sefer Aksaray Kazanacak” diyerekadayımızı Aksaray’ımızın gönlüne girdiren Liderimize şükranlarımızı sunuyor,süreç boyunca bayraktan afişe, billboarddan, platforma, maddi manevi hiçbirdesteği esirgemeyen Genel Merkez Yöneticilerimize, eksi derece soğuklardaçeneleri titreyerek adayımızın afişini, partimizin üç hilalini asan ÜlküOcaklılarımıza, olağanüstü bir azim ve gayretle evlere giren, toplantılardüzenleyen, 8 Mart’da 300 Kadının 3 Hilalle buluşması toplantısında (Öğretmenevikayıtlarına göre) 412 kadınla adayımız Sefer ALKAN’ı buluşturan ve sahadansandığa ses getiren kadın kollarımızı kamuoyu önünde kutluyoruz.

Kampanya boyunca siyasi Parti/Aday ayrımı yapmadanyanımızda duran, emniyetimizi sağlayan İl Valimiz Sayın Ali MANTI nezdindebütün güvenlik güçlerimize, görüntü ve ses kirliliğine sebep olmadan seçimçalışmalarını sürdüren siyasi parti yöneticilerine ve adaylarına teşekkür eder,başta Muhtarlarımız olmak üzere kazanan Belediye Başkanlarını, Belediye MeclisÜyelerini, İl Genel Meclis üyelerini tebrik eder, Aksaray’ın hayrınayapacakları her çalışmada ihtiyaç duyulan desteğimizi esirgemeyeceğimizibelirtir, yeniden aday olmayan, kazanamayan, bütün adaylara bundan sonrakihayatlarında başarılar diler, seçim sonuçları kesinleşip resmîleştikten sonradetaylı analizlerimizi rakamlarıyla hemşehrilerimizi ve siz değerli basınmensuplarımızı bilgilendireceğimizi belirtir saygılarımızı sunarız. “ dedi.

Toplantıya Aksaray MHP İl Başkanı Av. Mustafa ÇÖLKESEN,Aksaray MHP Milletvekili Ramazan KAŞLI, Aksaray MHP Belediye Başkan Adayı SeferALKAN, Aksaray MHP Merkez İlçe Başkanı İrfan ÇITAK, Aksaray MHP İl KadınKolları Başkanı Nermin FİDAN ve Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Muhsin ARSLAN veAksaray MHP İl Meclis Üyeleri katılım sağladı.

Haber Ali ŞENGÜL


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı