15 YILDA 172,10 MİLYON LİRA YATIRIM YAPTIK

Aksaray’ın AK Parti iktidarı ile birlikte kısa zamandayatırımlara, hizmetlere ve yeniliklere kavuştuğunu kaydeden AK Parti İl BaşkanıHüseyin Altınsoy, “AK Parti iktidarı ile büyüyen Aksaray’ın daha yaşanabilirbir kent olması için 15 yılda 172,10 milyon lira Çevre ve Şehircilik Yatırımıyaptık.” dedi.

15 YILDA 172,10 MİLYON LİRA YATIRIM YAPTIK
06.04.2019 / 11:25 1344

Çevre ve Şehircilik yatırımları ile Aksaray’ınseviyesindeki illere göre daha modern konuma geldiğine işaret eden BaşkanAltınsoy, “Halkımızın hayat kalitesini sağlıklı ve planlı bir biçimdeyükseltmeyi ve çevresel şartlar konusunda refahı en üst seviyeye taşımayıhedefledik. Aksaray’ımızı geliştirmek ve güzelleştirmek için son 15 yıldaönemli faaliyet ve düzenlemelere imza attık. Söz konusu yatırımlarla ile çevreillere fark ettik.” dedi.

Çevre kirliliğini önlemek, yaşam standartını yükseltmekadına tüm imkanları seferber ettiklerini dile getiren Başkan Altınsoy, “İktidarageldiğimizde Aksaray’da atık su arıtma tesisi yok iken atık su arıtma tesisini10’a çıkardık. 2003’te Aksaray’da düzenli depolama tesisi yok iken bugün katıatıklar düzenli depolama tesisinde toplanıyor. 2003-2018 yılları arasında çevrekirliliğinin önlenmesi için 12 Milyon TL belediyelerimize destek sağladık.Aksaray’da 1 alanı “Riskli Alan” ilan ettik. Bu alanlarda kentsel dönüşümtamamlanacak, güvenilir ve sağlam yapılar inşa edilecek. Kentsel dönüşümkapsamında buralarda 1,5 Milyon TL destek sağladık.”

Daha yaşanabilir bir çevre için yeni bir anlayış ile yolaçıkarak kentsel dönüşüm hamlesini başlattıklarını anlatan Altınsoy, “Daha güzelve kaliteli yaşanabilir bir Aksaray için 172,10 milyon lira Çevre ve ŞehircilikYatırımı yaptık. AK kadrolar, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanolmak üzere ülkemizi çok daha ileriye götürme adına halkımız ile omuz omuzahareket ederek gece-gündüz demeden ve hiç yorulmadan 2023, 2053 ve 2071 hedefleridoğrultusunda inanç, azimle ve kararlılıkla yürüyecektir. Önümüze konulanhedeflere tüm engelleri, tüm tuzakları boza boza ulaşmaya devam edeceğiz.Lideriyle bir bütün olan partimiz, liderinin çizdiği bu kutlu yolda milletiyleve milleti için var olmaya devam edecektir.” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.