ŞEHİT ÖĞRETMEN ANISINA KÜTÜPHANE KURULDU

AksarayÜniversitesi (ASÜ) İlim ve Fikir Topluluğu öğrencileri, Altınkaya KöyüOrtaokulu’na, 1993 yılında PKK tarafından şehit edilen öğretmen Neşe Erten’evefa kapsamında bir kütüphane kurdu. 

ŞEHİT ÖĞRETMEN ANISINA KÜTÜPHANE KURULDU
28.03.2019 / 17:55 1003

“NeşeErten Vefa Kütüphanesi”nin açılış törenine katılan ASÜ Rektörü Prof. Dr. YusufŞahin, İlim ve Fikir Topluluğu öğrencilerine, örnek ve duyarlı davranışlarımünasebetiyle teşekkür ederek, daha önce de farklı köy ve kasabalara benzerikütüphaneler kurduklarını anımsattı. Öğrencilerin erken yaşlarda kitaplatanışmalarının kendi gelecekleri ve ülkenin geleceği açısından çok önemliolduğunu kaydeden Rektör Şahin, “Buradan, bir veya birden fazla okumayı seven,milletin ve devletin gidişatını olumlu yönde etkileyecek bireyler çıkmasınıdiliyoruz. Biz gençlerimizi çok seviyoruz. Allah yolunuzu ve bahtınızı açıketsin” dedi. Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Aysun Yemen Öcal da,gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerine desteğinden dolayı RektörŞahin’e teşekkür etti. Öğrencilerin yüreklerine dokunmaya talip olduklarınavurgu yapan Aysun Yemen Öcal, “İyi bir gelecek için iyi bir nesil yetiştirmekzorunda olduğumuzun farkındayız. Bu da okumayla, kitapla kütüphaneyle olabilir.Altınkaya Ortaokulu’na kurduğumuz kütüphanenin ismi, ‘Neşe Erten.’ O, 1993yılında PKK tarafından şehit edilen bir öğretmenimiz. Biz, bu kütüphanede onuher zaman yaşatacağız. Öğrencilerimiz Neşe Erten’i asla unutmasınlar. AltınkayaOrtaokulu öğrencilerinden en önemli dileğimiz budur...” dedi. İlk ve ortaokulöğrencilerinin anlayabileceği düzeyde bilimsel bir kaç deneyin ardından kütüphanegezildi. Öğrenciler ve akademisyenlerin katkılarıyla edinilen 500 adet kitap,kurulan kütüphaneye teslim edilirken, öğrencilere de çeşitli kırtasiyemalzemeleri hediye edildi. Rektör Şahin, burada öğrencilerle yakından ilgilendive onlara derslerde başarılı olmak kadar, iyi bir insan olmanın öneminianlattı.

Düzenlenenetkinliğe Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, okul yöneticileri ve öğrencileriştirak etti.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.