İŞİN ANAHTARI İŞKUR'DAN

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İlMüdürlüğü tarafından Aksaray Üniversitesi'nde okuyan öğrencilere yönelik olarakfakültelerde iş arama becerileri özgeçmiş hazırlama mülakat teknikleri baştaolmak üzere gençlere işgücü piyasası hakkında ipuçları verildi.

İŞİN ANAHTARI İŞKUR'DAN
27.03.2019 / 18:22 879

Üniversite gençlerine ayrıcagençlerin işgücü piyasasında istihdamını kolaylaştırmak maksadıyla çıkan destekve teşvikler hakkında bilgiler verildi. Bilhassa ilave istihdam teşvikindegençlere sağlanan 18 aylık sigorta ve vergi desteği ile İşe İlk Adım Projesi,6111 sayılı gençlerin kadınların istihdamına yönelik sunulan teşvikler ilebirlikte gençlerin istihdamını destekleyen teşvik ve programlar iş ve meslekdanışmanları  ve yöneticiler tarafından anlatıldı.

19 Mart 2019 tarihinde AksarayÜniversitesi'nde İŞKUR kampüste teması ile düzenlenen istihdam fuarı ve kariyergünlerinde öğrenci ve işverenler buluşarak staj ve iş imkanı yakalarken AksarayÇalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ayrıca her bir fakültede ayrı ayrı kariyergünleri gerçekleştiriyor.

Programda zaman zaman işverenlerile öğrenciler bir araya getirilecek sektörün uzmanları ve insan kaynaklarıtarafından mesleki deneyimleri ve tecrübeleri öğrenciler ile paylaşılacaktır.

Üniversitede kurulan İŞKURirtibat noktası ve kariyer günleri vesilesiyle öğrencilerin İŞKUR'a kayıtlarıgerçekleşerek gençlere yönelik iş ve meslek danışmanları tarafından danışmanlıkhizmetleri gerçekleşiyor. Ayrıca “Burası Aksaray Burada İş Var” sloganıyla yeniistihdam teşvikleri hakkında bilgiler iş ve meslek danışmanları tarafındansunuluyor.

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İlMüdürlüğü 2018 yılında yüksek öğrenim mezunu işe yerleştirmede Türkiyedördüncüsü genç işi yerleştirmede ise Türkiye 10.sudur. Gerek ulusal istihdamstratejisi hedefleri gerekse Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü hedeflerenedeniyle genç istihdamına yönelik bakanlık ve yerelde Çalışma ve İş Kurumu İlMüdürlüğü tarafından çalışmalar yürütülüyor. Aksaray'da ilk kez İŞKUR veÜniversite iş birlikteliğinde neet çalışması gerçekleştirilerek genç istihdamıüzerine bilimsel çalışmalar yapılmaktadır.

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İlMüdürlüğü tarafından kayıt altına alınan öğrencisi CV'leri Aksaray'da faaliyetyürüten firmalar ile eşleştirerek hem mezun öğrencilerin istihdam edilmesinehem de firmanın nitelikli eleman ihtiyacına katkı sağlayacak iş başvurusundabulunan uygun adayları firmaların açık pozisyonlarına Yönlendirmelerisağlanmaktadır. Bununla birlikte genç istihdamı için İŞKUR tarafından teşviklersağlanacaktır.

İŞKUR tarafından iş aramabecerileri sunusu gençlerin istihdamına yönelik teşvik ve desteklerin yeraldığı 2019 istihdam teşvikleri ve İŞKUR tarafından yürütülen çalışmaların yeraldığı anahtar şeklinde ki USB bellek öğrencilere dağıtımı gerçekleştirilerek İŞ’in ANAHTARI İŞKUR'dan sloganıylaİŞKUR kampüste temalı istihdam ve kariyer günleri tüm fakülteler dagerçekleşecektir.

Haber Ali Şengül


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.