GENÇLİK, YİRMİLİ YAŞLARLA SINIRLI DEĞİLDİR

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, gençliğin yirmili yaşlarlasınırlı olmadığını ve Allah rızası için son nefese kadar koşmanın hayatın enönemli şartı olduğunu söyledi. 

GENÇLİK, YİRMİLİ YAŞLARLA SINIRLI DEĞİLDİR
15.03.2019 / 17:27 232

Gençlikve Spor Bakanlığı’nın desteklediği “Kariyerini Kendin Çiz” projesi kapsamında,ASÜ Yeniler Öğrenci Topluluğu “Nasıl Bir Gençlik?” konulu konferans düzenledi.Etkinliğin açılışında bir selamlama konuşması yapan ASÜ Rektörü Şahin, “40günde başarının yolu,”  “70 saattekariyer planı hazırlama” gibi isimlerle çeşitli kurslar, seminerlerdüzenlendiğini ve kitaplar bulunduğunu anımsatarak, “Bu kurslara katılanlarınne kazandığını veya fayda görüp görmediğini bilemiyoruz. Ama hayatta başarınınsırrı, Ebu Eyyûp El-Ensari’nin 90 yaşında İstanbul’da ne aradığına dair soruyaverilen cevaptadır. Bu sorunun cevabını bulursak gençliğin yirmili yaşlarlasınırlı olmadığını, koşturmacanın emeklilikle bitmediğini, son nefese kadarAllah rızası için koşmanın bir şart olduğun da görmüş oluruz” dedi. ASÜ YenilerTopluluğu Başkanı Ebubekir Akdağ’ın, projeye ilişkin bilgiler vermesininardından kürsüye gelen TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkan Yardımcısı Serdar Aydın,tüm hikâyenin gençlerle başladığını belirtti. Hayatta hiçbir şeyin ucuz, basitve kolay olmadığını, her şeyin bir bedelinin olduğunu anlatan Aydın, “Zahmetolmadan rahmet yok, emek olmadan yemek yok… Güvenilir olmak, öğrenmeye açıkolmak, çalışkan olmak, donanımlı olmak, uyumlu olmak, dirayetli olmak,rekabetçi olmak, başarının önemli değerleridir. İnsanlar yakınındaki beşarkadaşının ortalamasıdır. Kardeşlerimiz mecburi arkadaşlarımızdır amaarkadaşlarımız seçtiğimiz kardeşlerimizdir. Bu nedenle arkadaşlarımızın muteberinsanlar olması, bizim de muteber olmamız anlamına gelir” dedi.

Etkinliğinsonunda Rektör Şahin, Serdar Aydın’a sunumları münasebetiyle plaket ve belgetakdiminde bulundu. 

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı