MARKA ŞEHİR AKSARAY

OSBBÜYÜYOR, AKSARAY KAZANIYOR

Ak  Parti Milletvekili İlknur İnceöz; OrganizeSanayide ve istihdamda Marka Şehir Aksaray OSB büyüyor Aksaray kazanıyor  dedi.

MARKA ŞEHİR AKSARAY
14.03.2019 / 18:24 454

AKParti Milletvekili  İlknur İnceöz,Organize Sanayi Bölgesinde sanayi şehri olma yolunda emin adımlarla ilerleyenve AK Parti hükümetlerinin teşvik programları ile Türkiye’nin cazibe merkezihaline gelen Aksaray’a daha fazla yatırımcı kazandırmak için, çalışmalara aravereden devam ettiklerinin altını çizerek “Üreticilerimiz, sanayicilerimiz,yatırımcılarımız başımızın tacıdır. Onların Aksaray’da kalıcı olması veüretimlerini, yatırımlarını daha modern ve sağlıklı koşullarda gerçekleştirmesiiçin her türlü çalışmayı  yapmaya devamediyoruz” Organize Sanayimizde istihdamda marka şehir olma yolunda eminadımlarla ilerliyoruz dedi.

AksarayOSB’nin konumu itibariyle stratejik öneme sahip olduğuna dikkat çeken İnceöz,“Orta Anadolu’nun ortasında kuzey-güney, doğu-batı doğrultusundaki karayollarınınkesişme noktasında yer alan şehrimiz genç ve dinamik nüfusu, ulaşım ve enerjiavantajları, düz arazi yapısı ve hükümetimizin bölgesel teşvik imkânları ileyatırımcıların ilgi odağı haline gelmeye devam ediyor.

“OSB büyüyor, Aksaray kazanıyor”
Aksaray OSB’ninyatırımcıların yoğun ilgisinden dolayı iki defa yüzde 100 doluluk oranınaulaştığını kaydeden İnceöz, Tarım Gıda ve Hayvancılık, Maliye, Bilim Sanayi veTeknoloji Bakanlıkları ile yapılan görüşmeler neticesinde Aksaray OSB’ye 3.ilave alanının kazandırılmasının sağlanmasından sonra, altyapı ve arıtmatesisleri için de sona gelindiğini ifade etti. AK Parti milletvekili İlknurİnceöz, 3’üncü ilave alanın altyapı projesinin yatırım programında karakteristik özelliğinin değiştirilmesine yöneliktalebin yapılan görüşmeler neticesinde Kalkınma Bakanı tarafından onaylandığınıtekrar ifade etti.

1987yılında 290 hektarlık bir alana kurulan Aksaray Organize Sanayi Bölgesi bugün toplamda1298 Hektarlık bir alana ulaşmıştır. Mevcut durumda Aksaray OSB alan olarakTürkiye genelinde 12. Sırada yer almaktadır.

 3. Genişleme alanına çok yoğun bir talep var. Aksaray’ımızagelen yatırımları kalıcı hale getirmek için Aksaray OSB’mizin tüm ihtiyaçlarınıyakından takip ederek gerekli tüm adımları atıyoruz atmaya da devam edeceğiz.

Aksaray’ınüretimde ve teşvik konusunda ön safhalara geleceğini belirterek Aksaray’ımızgerek Organize sanayisi ile,  gerekistihdam etme konusunda iç Anadolu bölgesinin göz bebeği olacaktır.  Organize Sanayi Bölgemizin bugünlere gelmesindekatkı sağlayan, başta Dünya lideri Cumhurbaşkanımız, başkanımız,  sayın Recep Tayyip Erdoğan’a,  Sanayi ve Teknoloji bakanlığımıza ayrıca bakanımızMustafa Varank beye, yatırımcılarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorumdedi. 

HaberMerkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı