SAĞLIKTA CAZİBE MERKEZİ AKSARAY

AkParti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili olarak yaptığıyazılı açıklamada;

SAĞLIKTA CAZİBE MERKEZİ AKSARAY
13.03.2019 / 18:43 354

”İnsanlarınkaliteli, mutlu bir yaşam sürmelerinin ana koşulu sağlıklı bireylerolmalarından geçmektedir. Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler, eğitiminartmasına, üretimin güçlenmesine, ülkenin kalkınmasına dolayısıyla toplumsalrefahın artmasına önemli katkı sunarlar. Sağlık sektörü, mesai mefhumugözetmeksizin 7/24, doğumdan ölene kadar hizmet veren bir sektördür. AK Parti 17yıllık iktidarı boyunca sağlık alanında yaptığı devrim niteliğindeki reformlarıile insan hayatını ne denli önemsediğini göstermektedir.

İlaçkuyruklarında bekleyenlerin, hastanelerde rehin alınan insanların haber olduğubir Türkiye`den Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep TayyipErdoğan'ın liderliğinde sağlık alanında devrim niteliğinde adımlar atılarak 17yıl gibi kısa bir sürede Türkiye sağlık alanında sadece bölgesinin değildünyanın gıpta ile baktığı bir cazibe merkezine dönüşmüştür.

Bizdeliderimizin “sağlıklı bireyler ve sağlıklı nesiller” hedefine Aksaray’ımızda ulaşmakiçin sağlık alanındaki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Sağlıkalanında çağdaş medeniyet çıtasını aşarak yaşam kalitesini yükseltmekte,sağlıklı nesiller yetişmesi için gerekli ortam ve şartları oluşturmaktakararlıyız.

Aksaray’ımızınsağlık alanında en iyi hizmeti alması için Sağlık Bakanlığı ve KalkınmaBakanlığı ile yürüttüğümüz çalışma ve istişareler sonucunda kalkınma planınaaldırdığımız 600 yataklı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanemizi hemşerilerimizinhizmetine sunduk

Aksaray`ınsağlık bürokratları ile yaptığımız görüşmeler sonrasında, 400 Yataklı Eğitim veAraştırma Hastanemize, 200 ilave ek yatak kazandırılmasının, hemşerilerimizindaha kaliteli ve modern sağlık hizmeti alacağı görüşünde hem fikir olduk.

Bizbu hizmetlerin hepsini çok önemsiyoruz. Artık Aksaraylı hemşerilerimiz, sağlıkhizmeti almak için başka şehirlere gitmeyeceği gibi bu sağlık alanındayaptığımız bu büyük yatırımlar Aksaray`ın istihdamına da büyük katkısağlamıştır.

Tümbu yatırımların temelini oluşturan ve insan sağlığının korunması,vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerini en iyi şekilde alması için her koşuldagörev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabalarıminnet ve takdirle karşılıyoruz. Ülkemizin dört bir köşesinde, insan hayatınıher türlü menfaatin üzerinde tutarak fedakarca hizmet veren hekimlerimizin vebütün sağlık personelimizin Tıp Bayramı'nı kutluyor, çalışmalarında başarılardiliyorum” dedi.

HaberYaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı