İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

Aksaray valiliğinin himayelerinde 2019 İstihdamseferberliği kapsamında Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu BaşkanıCüneyt Göktaş, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, İŞKUR Müdürü MahmutAkkuş, SGK Müdürü Bilal Akgün ve OSB Müdürü Ayhan Ermiş bir araya gelerekönemli açıklamalarda bulundu.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI
12.03.2019 / 18:09 490

 AksarayValiliğinin himayelerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı Aksaray Ticaretve Sanayi Odası, Aksaray Ticaret Borsası Başkanlarının, Türkiye Çalışma veSosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olarak İŞKUR ile SGK Müdürlerinin ve AksarayOSB müdürün katılımı ile gerçekleşen toplantıda teşvikler ve desteklere ilişkinaçıklamalar yapıldı.

Toplantıda 19 Mart Salı günü Aksaray’da en fazla istihdamgerçekleştiren 100 Firmaya düzenlenecek olan Lansman toplantısında plakettakdiminin gerçekleşeceği, yapılacak olan programda Aksaray ilinin istihdamhedeflerinin belirleneceği açıklanırken, İş dünyasının geniş kapsamlı Lansmantoplantısına yoğun katılım göstermesi bekleniyor.

İş Dünyası NefesAlacak

Tarihin en kapsamlı istihdam seferliği kapsamında işdünyasının büyük nefes alacağını açıklayan ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, yaptığıaçıklama da; “Türkiye Cumhuriyeti Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu veilgili Bakanlarımızın katılımı ile geçtiğimiz haftalarda başlatılan istihdamseferberliği Aksaray iş dünyasına nefes aldıracaktır. 3 Ay Maaş + En az 12 AySigorta Priminin Devletimiz tarafından sağlanacak olması ülkemiz ekonomisine,istihdamına ve geleceğine büyük katkı sağlayacaktır. 19 Mart Salı Günü yapacakolduğumuz Lansman toplantımızda iş dünyamız ile bir araya gelerek hedeflerimizibelirleyeceğiz” Dedi.

Burası AksarayBurada İş Var Burada Aş Var

Aksaray’ın tarih boyunca Devletine ve Ülke ekonomisinesahip çıktığını belirten Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök iseyaptığı açıklama da; “Anadolu’nun 10 bin yıllık kadim şehri, Yiğit, Dürüst veMert inşalarının yaşadığı Aksaray’ımız bu zamana kadar Ülkesinin içindebulunduğu her ortamda Devletinin yanında olduğu bilinen bir gerçektir. TürkiyeCumhuriyeti Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Türkiye Odalar ve BorsalarBirliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile ilgili Bakanlarımızınkatılımı ile geçtiğimiz haftalarda başlattığı istihdam seferberliğine Aksarayolarak en iyi şekilde katkı sağlayacağız. Açıklanan destekler ve primlerarasında gelişmişlik endeksine göre bakanlar kurulu kararı ile belirlenen 51 ilve 2 ilçe arasında olan Aksaray’ımızda Sigortalıların SGK primlerine 5 puanlıkindirime ilave olarak 6 Puanlık ek indirim Devletimiz tarafından sağlanacaktır.Tüm vatandaşlarımızın, iş dünyamızın bilmesini istiyoruz ki “Burası Aksaray,Burada İş var Burada Aş Var” Dedi.

Önce İşbaşı EğitimSonra İstihdam Desteği

2019 İstihdam Seferberliği kapsamında destek paketlerininiçerisine yer alan, Önce İşbaşı Eğitim Sonra İstihdam Desteği hakkında bilgiveren İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş ise yaptığı açıklama da; “ DevlerimizinCumhuriyet tarihi boyunca yaptığı en büyük teşvik paketi ülkemizin iş dünyasınaher alanda büyük katkı sağlayacaktır. Teşvik paketi içerisinde yer alan İşbaşıEğitim Programları kapsamında Katılımcılara 3 ay süreyle aylık 2.021 TLödenecek olup, İmalat sanayi ve bilişim sektörlerinde süre 6 ay uygulanacaktır.Siber güvenlik, kodlama, yenilenebilir enerji vb. mesleklerde 18-29 yaş arasıgençler için 9 ay süreyle uygulanacak ve aylık 2.210 TL ödenecektir.Katılımcıların genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalıklarıprimleri devletimiz tarafından karşılanacaktır. Ayrıca 2-5 yaş arası çocuğuolan imalat sanayide işbaşı eğitim programına katılan kadınlara ilave olarakaylık 400 TL çocuk bakım desteği verilecektir. Bugüne kadar ki yapılan en büyükteşvik ve destek paketinden dolayı Devletimize teşekkür ediyoruz” Dedi.

Yeni İstihdamınSgk Primine, Vergisine Destek (En Az 12 Ay)

İstihdam Seferberliği teşvik paketinde işverenlere can suyuolacak Yeni İstihdamın Sgk Primine, Vergisine Desteği (En Az 12 Ay) hakkındaaçıklama yapan SGK Aksaray İl Müdürü Bilal Akgün’de yaptığı açıklama da“Devletimizin iş dünyasına nefes aldırmak, istihdamımızı artırmak adına attığıtarihin en büyük ve en kapsamlı seferliğinde, Her ilave istihdam için 12-18* aysüreyle SGK primlerini ve vergiyi devletimiz tarafından karşılanacaktır. Buanlamda şehrimize ekonomisine, iş dünyasına ve istihdamına büyük katkısağlanacaktır” Dedi.

TeşviklerdenGeriye Dönük Yararlanma

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ayhan Ermiş’teyaptığı açıklama da başlatılan istihdam seferberliği kapsamında Devletimizeteşekkür ederken, Teşviklerden Geriye Dönük Yararlanmalarında imkanınınolduğunun da altını çizdi. Başvuru tarihinden geriye yönelik cari ay hariç enfazla 5 aya kadar geriye yönelik teşvikten yararlanma veya teşvik değişikliktalepleri dikkate alınacağı belirten OSB Müdürü Ayhan Ermiş, Cari aya ilişkinaylık prim ve hizmet belgesinin SGK’ya gönderilme süresinin son gününe kadar yapılanbaşvurularda, cari aya ilişkin talepler dikkate alınmayacağına da belirtti.

19 Mart Salı Günü geniş kapsamlı olarak iş dünyası ilebuluşulacak olan Lansman toplantısında detaylı açıklamaların yapılacağı vehedeflerin belirleneceği belirtilirken Aksaray’ın sloganını da belli oldu. “Burası Aksaray Burada İş Var Burada Aş Var”

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı