BURADA İŞ BURADA AŞ VAR

2019 İstihdam seferberliği kapsamında Aksaray Ticaret veSanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Aksaray Ticaret BorsasıBaşkanı Hamit Özkök, İŞKUR Müdürü Mahmut Akkuş, SGK Müdürü Bilal Akgün ve OSBMüdürü Ayhan Ermiş bir araya gelerek ortak basın açıklaması yaptı.

BURADA İŞ BURADA AŞ VAR
12.03.2019 / 17:40 281

Yapılan ortak basın açıklamasında şu ifadelere yerverildi; “Hatırlayacağınız üzere 21 Ocak’taki TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’ndaCumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan iş dünyasına yeni bir istihdamseferberliği çağrısında bulundu.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bu çağrısının ardından Hazine veMaliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve TOBBBaşkanımız 2 hafta boyunca yoğun bir şekilde çalışarak istihdam teşviklerinihazırladılar.

Bunlara yönelik yasal düzenleme de hızla Meclisten geçtive Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

25 Şubat 2019 tarihinde TOBB Başkanımızın ev sahipliğindeHazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ile Odave Borsa Başkanlarımızın ve TOBB Sektör Meclisi Başkanlarımızın katılımıyla “BurasıTürkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 kampanyasıbaşlatıldı.

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza,girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunları pek çoğu tarihidestekler şeklinde.

Ben size bunlardan özellikle çok önemli gördüğüm ikisindenbahsedeceğim.

Birincisi; nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız herilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisinidevlet karşılıyor. Bu 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır.

2.021 TL ücret ve 1.113 TL sigorta ve vergiler olmaküzere 3.134 TL’yi devletimiz karşılamış olacak. İşveren cebinden sıfırmaliyetle yeni bir işsiz kardeşimizi işe almış olacak.

Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerinive vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık 1.113 TL’yi devletimizkarşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretiniödeyeceğiz.

İş alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre15 aya kadar uzamış olacak.

Yine imalat sanayi ve bilişim sektöründe aylık 1.113 TLolan prim ve vergi teşviki 2.712 TL olarak verilecek.

Buradan iş dünyasına çağrıda bulunuyorum. Gelin bu tarihiteşvikten yararlanın. Böyle bir teşviki hayata geçirdiği için hükümetimize çokteşekkür ediyoruz.

İkincisi de; herhangi bir sebeple işinde sıkıntı yaşayangirişimcilerimiz için çok önemli bir destek getirildi. Böylece Devletimizsıkıntılı günümüzde de yanımızda olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Eğer bir işveren işlerinde sıkıntı yaşadıysa,faaliyetleri durmuş ya da azalmışsa; çalışanlarının maaşı 3 ay boyunca KısaÇalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonu’ndan ödeniyor.

Yani burada devletimiz işverene diyor ki, düzenini bozma,istihdamı koru.

Tüm bu teşviklere ilişkin tüm detaylara istihdamseferberligi.org adresinden ulaşabilmekmümkün.

Aklınıza takılan bir konu olursa, … Odası/Borsası’naulaşmanız mümkün.

Bu teşvikler konusunda şirket sahipleri ve yöneticilerikadar muhasebecilere ve şirketlerin insan kaynakları yöneticilerine de büyükgörevler düşüyor. İstihdam teşviklerinin iyi anlaşılması ve uygulanmasıkonusunda onlardan ekstra hassasiyet bekliyoruz.

Önümüzdeki süreçte de Valimiz, Kaymakamlarımız, BelediyeBaşkanlarımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın yerel teşkilatlarıve iş dünyası kuruluşlarımızın başkanlarının katılımıyla üyelerimize yönelikolarak istihdam teşvikleri bilgilendirme toplantıları yapmaya devam edeceğiz.

İlimizde her ay en çok ilave istihdam sağlayan üyelerimizikutlayacağız.

Bakın 2017’deki istihdam seferberliğinde kamu-özel sektörolarak el ele verdik ve 1,5 milyon ilave istihdam sağladık. Kamu-özel sektör elele verdimi yapılmayacak şey yoktur.

Buradan tüm iş dünyamıza ve işverenlere de çağrıdabulunuyorum.

Sizler vasıtasıyla ülke çapında her işverenesesleniyoruz; Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam Seferberliği2019’a katılın, bu tarihi istihdam teşviklerinden faydalanın. En az bir işsizvatandaşımızı işe alarak, hem işinizi geliştirin, hem ekonominin büyümesinekatkınız olsun, hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak, kazanan siz olun.

Dünün en çok kazananları, Türkiye’ye yatırım yapanlar,Türkiye’de istihdam sağlayanlar oldu. Yarının en çok kazananları da, bugünTürkiye’ye yatırım yapanlar, insanımıza istihdam sağlayanlar olacak.

Bu topraklarda bereketi ve umudu hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz.

Bereketli ve umut dolu bir güne merhaba demek için,Burada iş var, Burada aş var, Burada gelecek var diyoruz”


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı