DİNÇER, VİZYON PROJELERİNİ AÇIKLADI

AksarayBelediye Başkan adayı Evren Dinçer, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardındanAksaray’a yeni bir vizyon ve çehre kazandıracak olan projelerini açıkladı.Projeler arasında kentsel dönüşüm ve trafik, eğitim ve çevre, dar gelirliler veyaşlılara konut, robotik otopark ve motor sporları için özel parkur, anındaçözüm ekibi ve sosyal alanlardaki ihtiyaçlar gibi konular yer alıyor.

DİNÇER, VİZYON PROJELERİNİ AÇIKLADI
11.03.2019 / 12:21 1579

Aksaray Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti BelediyeBaşkan adayı Evren Dinçer’in proje tanıtım toplantısına AK Parti Milletvekilleriİlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Merkez ilçe BaşkanıHamza Aktürk, önceki dönem milletvekilleri Ruhi Açıkgöz, Mustafa Serdengeçti,Nevzat Palta, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Gençlik Kolları BaşkanıMehmet Emin Kılıç, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyesi adayları, AKParti’nin eski yeni il, ilçe, belediye başkanları ile çok sayıda vatandaşkatıldı.

15 yıllık Aksaray belediyesindeki hizmetleri, Evren Dinçerile devam ettirmek istediklerini vurgulayan İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Memleketişi gönül işi diyerek kutlu yola çıktık. Allah izin verirse milletimizleberaber yürüyemeye devam edeceğiz. Şehrimizde 15 yıldır milletimize hizmetediyoruz. Yine bu dönemde de Allah nasip ederse Evren başkanımızla yola devametmek istiyoruz. Bizim işimiz hizmet, gücümüz ise milletimizdir. Bu yolda gecegündüz çalışacağız ve durmayacağız. 3 haftamız var. Tevazu, samimiyet vegayretle gönüller alacağız. Allah nasip ederse 31 Mart akşamı 15 Temmuz Milliİrade Meydanında zaferimizi bir kez daha kutlamaya hazır olalım.”

Hizmet kervanının AK Parti ile devam etmesi gerektiğinedeğinen Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “AK Parti 2002’den bugüne hedeflerini çokbüyük çizmiş, geleceğe yönelmiş, hedeflerine kitlenmiştir. Türkiye seçimegidiyor. Kısa bir süre önce bir seçim yaparak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nihayata geçirmiştik. Hükümetimizin 4.5 yıl görevlerini icra edecek, bu sisteminmahalli kısmını tamlayacağız. Beldemizi, ilçelerimizi, illerimizi kimin idareedeceğine karar vereceğiz. Cumhurbaşkanımız önderliğinde, 4.5 yıl sürecek ohizmet kervanına, millete hizmetin ustası öncülüğünde devam eden bu hizmetkervanında Aksaray’ı koparmamaktır.” dedi.

Çevre Bakanlığından donanımlı Evren Dinçer’in Aksaray’dakesintisiz hizmete devam edeceğini belirten Milletvekili İlknur İnceöz de, “Evrenbaşkanımız ne yapacaksa onun projeleri arasında olmasına hassasiyet gösteriyor.Güzel projeler hazırlandı. Vatandaşlarımızın hizmetkarı olmaya bu yola EvrenDinçer kardeşimiz ile devam etmeye talip olduğumuzu bir kez daha söylüyoruz. Biz1994’de İstanbul’da belediyecilik anlayışını Genel Başkanımızdan görmüştük. Ogünden sonra 2002’de iktidara geçtikten sonra yaptıklarımızla aziz milletimizinkarşısına çıktık. 2004’den beri gelen başkanlarımız Aksaray’a çok güzel eserlerve hizmetler bıraktı. Tevazu ve samimiyetle kesintisiz bir hizmet için bayrağı EvrenDinçer kardeşimiz taşıyacaktır.” diye konuştu.

Önceki dönem Milletvekili Mustafa Serdengeçti ise, “4aydır dava kardeşlerimiz gece gündüz demeden çalışıyorlar. Aksaray’da çözülmesigereken sorunlar var. Bu sorunları en iyi çözecek kişinin deneyimi veAnkara’daki bürokrasiyi iyi bilen Evren Dinçer kardeşimle olacağınıdüşünüyorum. Seçildikten sonra Aksaray’ımızda güzel hizmetlere imza atacağınainanıyorum.”

Önceki dönem Milletvekili Nevzat Palta da, “AK Parti olarak16 yıldır şehrimize ve ülkemize hizmet eden bir aileyiz. 2004 yılında Belediye Başkanıolduğumda Aksaray’ımıza 10 yıl hizmet ettim. O dönem ilimizin nüfusu 129 bincivarındaydı. Şuanda 220 bin nüfusa sahibiz. Bu süre içerisinde neler olduğunutahmin edin. Hem hükümetimiz bir tarafta güçlü, milletvekillerimiz güçlü, buekibimiz ile birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yapmadığımız hizmetlerkalmadı. Ama eksikliklerimiz olabilir. Bunları da bizden sonra bayrağı devralanarkadaşımız tarafından giderilecektir. İnanç, samimiyet ve gayret olduğu sürecebaşarı ve hizmet ardından gelir.”

Önceki dönem Milletvekili Ruhi Açıkgöz ise, “AK Parti belediyelerihalkına yaptığı hizmetlerle gönüllerde kendisine yer bulmuştur. AK Parti belediyeciliktekabul görmüş bir markadır. Daha önce gelen başkanlarımız görevlerini yaptılarama bizim hizmet anlayışımız hiçbir zaman değişmedi. Şehirler de insanlar gibi yaşayanbirer varlıktır. Arızası çıkar, büyür, hastalanır, yeni ihtiyaçlar çıkar amabunu zamanında tespit edip doğru olanı yapmak önemlidir. Evren Dinçerkardeşimizde AK Parti’nin hizmet anlayışıyla Aksaray’ı yönetecektir.”

Aksaray için neler yapılabilir konusunda projelergeliştirdiklerini ve şehrin ruhunu yaşatacak projelere önem verdiklerini ifadeeden Belediye Başkan adayı Evren Dinçer, “Seçim takvimimizin büyük bir zamanınıgeride bıraktık ve az bir süremiz kaldı. Bu süreçte esnaflarımızla, gençlerimizle,mahalle sakinlerimizle, dezavantajlı gruplarımızla, mahalle sakinlerimizle,çocuklarımızla ve herkesle görüşmenin gayreti içerisinde olduk. Aksaray’ımızınihtiyaç duyduğu projeleri, talep ve istekleri ortak akılla belirledik.Halkımızın isteklerine ve taleplerine nasıl cevap veririz, hangi projelerhalkımız için elzem bunları masaya yatırdık. Ulaşımdan kültüre, kentseldönüşümden, turizme uzanan geniş bir yelpazede projeler oluşturduk. Hepsiayakları yere basan ve gerçekleştirilmesi muhtemel projelerdir. Geleceknesillere daha güzel bir şehir bırakmanın gayretindeyiz. Bizim için şehirlerbirer canlı organizmalardır. Biz şehirlerin de ruhu olduğuna inanıyoruz. O ruhuyaşatacak, Selçuklu ruhunu diri tutacak dokunuşlar yapacağız. Çevre ve enerjikonusunda önemli çalışmalarımız olacak. Ekonomisi güçlü, sağlıklı yapılarasahip bir şehir inşa edeceğiz. Bu projelerimizin haricinde de Aksaray’akazandırmamız gereken projelerde olacak.” dedi.

Projelerini tek tek tanıtan Belediye Başkan adayı EvrenDinçer’in işte toplum tüm kesimin gönlüne dokunan projeleri,

KENTSEL DÖNÜŞÜM, ŞEHİR GİRİŞ VE ÇIKIŞLARI, DAR GELİRLERVE EMEKLİLERE KONUT, YENİ BELEDİYE BİNASI, HASTA YAKINI KONUT EVİ, ROBOTİKOTOPARK, YENİ HASTANE BÖLGESİ KÜLLİYESİ PROJESİ, TAZİYE EVLERİ, KADIN VE GENÇLİKAKTİVİTE MERKEZLERİ, FUAR ALANI VE KONGRE MERKEZİ, TOKİ SEMT PAZARI,MOBİLYACILAR SİTESİ, BEDİR MUHTAR KÜLLİYESİ, ENGELSİZ PARKLAR, OKULLAR HAYATOLSUN, SIFIR ATIK, BİSİKLET İSTASYONLARI, CAMİ TEMİZLİK EKİBİ, ANINDA ÇÖZÜMHİZMETİ, E-SPOR KULÜPLERİ DESTEKLEME, MOTOR SPORLARI İÇİN ÖZEL PARKUR, KATIATIK TESİSİNİN TAŞINMASI, DAĞILGAN STADYUMU İYİLEŞTİRME, GALERİCİLER SİTESİGENİŞLETME, OSB YOL GENİŞLETME, KILIÇASLAN TEPESİ YEŞİLLENDİRME, TÜRBERESTORASYONLARI VE YAYA ÜST GEÇİTLERİ.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.