TAKSİCİLERİN DERTLERİNİ DİNLEDİ

31 Mart Yerel Seçimleri çalışmaları kapsamında taksiduraklarını ziyaret eden İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Özhan Türemiş ve İYİParti heyeti ilimizde 200 üzerinde aktif çalışan taksici esnafının durumlarıhakkında “Ne arayan var, ne soran var. Taksicilerimizin sıkıntılarını dinledikbir dokunduk bin ah işittik” dedi.

TAKSİCİLERİN DERTLERİNİ DİNLEDİ
11.03.2019 / 19:15 1003

Sene olmuş 2019abdest almak için komşumuzun kapısını çalıyoruz”

 İYİ Parti AksarayBelediye Başkan Adayı Özhan Türemiş ve Belediye Meclis Üyesi adayları deyimyerindeyse adım adım Aksaray’ı dolaşıyor. Gün içerisinde birçok noktayı ziyareteden Türemiş, taksi duraklarını da ziyaret etti. Başkan Adayı Türemiş SanayiKavşağında bulunan sanayi Takisi Durağı’nı ziyaret ederek taksici esnafınındertlerini dinledi. İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Türemiş’i karşılarındabulan Sanayi Taksi Durağı esnafı “Bugüne kadar sizden başka kimse gelip haliniznedir? diye soran olmadı. Bizler küçücük bu kulübelerde zor şartlar altındayız.İnanın abdest alacak çeşmemiz yok. En temel ihtiyaçlarımız için komşuesnaflarımızın kapısını çalıyoruz. Diğer illere gidip meslektaşlarımızınduraklarını görüyoruz. İmrenerek bakıyoruz. Burada sıkıntıdayız, sene olmuş 2019 şurada Aksaray’daki taksiduraklarının hali içler acısı. Ellerin belediyeleri  neler yapmış. Nevşehir’i Kayseri’yi bir gidipgörsünler. Taksi duraklarında mutfak var, tuvalet var. Bizler  en temel haklarımızdan mahrumuz. Olmaz böylebir şey...” diye sıkıntılarını dile getirdiler.

Türemiş ModernTaksi Durakları Yapılacak

Taksicileri dinleyen İYİ Parti Belediye Başkan AdayıTüremiş de “ilimizde evine ekmek götüren 350 civarında taksi plakasının,yaklaşık 200’ü aktif evine ekmek götürüyor. Hemşerilerimizin teveccühü ilegöreve geldiğimiz ilk günden itibaren hemşerilerimizin dertlerine derman olupseçim çalışmamız boyunca aldığımız kaydettiğimiz tüm sıkıntıları hızlı birşekide çözüme ulaştırmak için gecemizi gündüzümüze katıp, çalışacağız. Buradantaksici esnafımıza söz veriyorum modern taksi duraklarını hızlıca yapıp taksiciesnafımızın ihtiyacına cevap verecek durakları bir an evel hizmetlerinesunacağız” ifadelerini kullandı.

Haber MerkeziYorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.