BURASI AKSARAY, BURADA İŞ VAR

8 Mart DünyaKadınlar Günü Kutlamaları Borsadan Start Aldı

8Mart Dünya Kadınlar Günü ve İstihdam Seferberliği kapsamında Çalışma ve SosyalHizmetler Bakanlığı, Aksaray Valiliği, İŞKUR, Aksaray Ticaret Borsası, AksarayKadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından Aksaray Ticaret Borsasıev sahipliğinde program düzenlendi.

BURASI AKSARAY, BURADA İŞ VAR
07.03.2019 / 19:22 480

 Aksaray Ticaret Borsası ev sahipliğindedüzenlenen programa Aksaray Valisi Ali Mantı, Ak Parti Aksaray MilletvekiliCengiz Aydoğdu, İyi Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Aksaray TicaretBorsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı CüneytGöktaş, İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş, Aksaray Kadın Girişimi Üretim İşletmeKooperatifi Başkanı Aysun Akkurt, Siyasi Parti İl Başkanları ve temsilcileri,daire müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Kadın Girişimciler ve çoksayıda davetli katıldı.

Programöncesi Protokol, Gülağaç Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Kitre bebeksergisi açılışını gerçekleştirdi.

Programınaçılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş istihdamda kadının yeribaşta olmak üzere yıllara göre rakamsal verileri paylaştı. Ayrıca 2019 yılındaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile başlatılan istihdamseferberliği 2019 burada iş var teşvik paketi hakkında bilgilendirmede bulundu.

KadınAna’dır,  Can’dır, Yar’dır, Vatandırdiyen Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, kadının toplumdaki yeri veönemine dikkat çekerek 8 Mart dünya kadınlar gününü kutladı. Başkan Özkök “ Türkiyegenelinde cumhurbaşkanımızın talimatları ile 2,5 milyon kişiye 2019 yılında istihdamsözü verdik. TOBB nezdinde “Burası Aksaray Burada İş Var” sloganı ile yalaçıktık. Geçen yıl 10 bin kişiye iş istihdam sözünü İŞKUR Müdürüm, SGK İlMüdürüm ve Sayın Valimiz ’inde himayelerinde gerçekleştirmenin mutluluğunuyaşadık. İnşallah bu yıl da bu sayıyı fazlası ile katlayacağımızıdüşünüyorum.  İşte şehrin dinamiklerininbirlikte çalışması sonucu bu birlik ve beraberliğin ortaya çıkardığı şuurlaAksaray’ımızda iş var, aş var, emek var, çalışacak insanda var diyor hepinizesaygılar sunuyorum” dedi.

İyiParti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel ise “Kadın demek sevgi demek, kadın demekemek demek, kadın demek vatan demek, adın demek cenab-ı hakkın cennetiayaklarının altına serdiği anne demektir. 8 Mart Dünya kadınlar gününün kutluRegaip Kandilinizin mübarek olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum”dedi.

Hz.Mevlana’nın bir sözü ile konuşmasına başlayan Ak Parti Aksaray MilletvekiliCengiz Aydoğdu “ Türkler ana erkli bir toplumdur. Vatanımızın adı Anadolu’dur.Ana vatan deriz. Her şeyi ana ile kutsarız. Ana ile birleştiririz. Bu itibarladünya kadınlar günü bize az gelir. Bize her gün dünya kadınlar günü. Bu vesileile bütün kadınlarımızı kutluyorum. Bir önemli konu ise kadınlarımızı istihdamanasıl katarız, geleneksel el sanatlarımızı istihdama nasıl katarız, evkadınlarımızı istihdama nasıl katarız, kadın istihdamını nasıl arttırırız vegenel olarak istihdamı nasıl arttırırız gibi konuları ele almamız gerekmektedir.Sanayileşme sürecinde Aksaray çok önemli bir yerdedir. Türkiye genelindekiişsizlik oranının yarısından daha da az durumdayız. Yani Aksaray’da iş var sözübir gerçeğin ifadesidir. Aksaray işsizlik sorununda çok önemli mesafelerkatletti. Bundan dolayı da hem Aksaray Ticaret Borsası Başkanım Hamit Özkök’ehem de Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş’a ve diğermüdürlerimize çok teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat idare ettiği,kendisinin özel olarak ilgilendiği istihdam seferberliği ile birleştirilinceortaya Aksaray’ımız açısından övünülecek neticeler çıktı. Ben bu toplantıdabütün emeği geçen arkadaşlarıma teşekkürler ediyorum. Regaip kandilinizikutluyorum. Hepinize hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

Regaipkandili ve 8 Mart dünya kadınlar gününü kutlayan Aksaray Valisi Ali Mantı“Kadın veya erkek olarak yaratılmak kişilerin takdirinde değildir. Ne şekildeyaratıldıysak önemli olan onun içini doldurabilmektir. Allah memlekettebirliğimizi beraberliğimizi huzurumuzu bozmasın, herkes ailesi ile birliktehuzurlu ve şen olsun. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

ProgramAksaray Ticaret Borsası ve İŞKUR iş birliği ile düzenlenen GirişimcilikEğitiminde başarılı olan kursiyerlere ve Gülağaç Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinesertifikaları verildi ve plaket taktimi sonrası son buldu.

 Haber Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı