KADINLARIMIZ TOPLUMUN TEMEL TAŞIDIR

AK Parti Milletvekili İlknur İNCEÖZ 8 Mart DünyaKadınlar günü nedeni ile yaptığı açıklamada; 

KADINLARIMIZ TOPLUMUN TEMEL TAŞIDIR
07.03.2019 / 19:09 355

KadınlarımızToplum, aile ve devlet yapımızda varlıkları ile her zaman yol gösterici olanülkemiz kadınları, tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerimizde daimaen ön safta yer aldı dedi.. 
İnceöz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle  yaptığı açıklamada; Ak Parti Milletvekili  İlknur İnceöz, bugünün; kadınlarınsorunlarının daha yoğun bir şekilde gündeme gelmesine vesile olan, kadınlarıneşitlik, özgürlük, daha iyi yaşama ve çalışma koşulları için yaptıklarımücadelenin simgesi olduğu bir gündür.

İnceöz,  AK Parti olarak Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan önderliğinde  iktidara geldiklerigünden itibaren, kadınların temel hak ve özgürlüklerini her alanda uluslararasıstandartlara ulaştırma bilinç ve sorumluluğuyla; kadın, erkek fırsateşitliğinin sağlanması, kadının statüsünün yükseltilmesi, kadına karşı şiddetinönlenmesi, cinsiyet temelli ayrımcılığın engellenmesi, kadınların etkin şekildeekonomik hayata katılması, kadınların iş hayatında ayrımcılığa maruzkalmamaları ve istihdamlarını teşvik yönünde çok sayıda düzenlemeyi hayatageçirdiklerini ifade etti.

BaştaAnayasa olmak üzere, Medeni Kanun, İş Kanunu, Ceza Kanunu gibi temel yasalardatoplumsal cinsiyete duyarlı birçok düzenleme yaptıklarını anlatan İnceöz,kadın-erkek fırsat eşitliğinin sağlanmasında reform niteliğinde birçok yasaldüzenlemeyi  Ak Parti iktidarı dönemindehayata geçirdiklerini belirtti.

AKParti Milletvekili İlknur İnceöz, şunları kaydetti:

"Kadınayönelik şiddet ile mücadele konusunda, uluslararası taahhütleri şiddetinülkedeki durumunu dikkate alarak kadına yönelik her türlü kötü muameleninönlenmesi ve mağdurlarının korunması amacıyla her alanda yasal ve idaritedbirleri alarak topyekun bir mücadele vermekteyiz.
Kadın sorunlarının çözümüne pozitif katkı sağlayan, başta Cumhurbaşkanımız veBaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile kıymetli eşleri EmineErdoğan hanımefendiye  teşekkürediyorum.

Toplum,aile ve devlet yapımızda varlıkları ile her zaman yol gösterici olan ülkemizkadınları, tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerimizde daima en önsafta yer aldı. 
Milletimiz yüzyıllar boyunca vatanı, bayrağı ve istiklali uğruna çok çetinmücadeleler vermiş, mukaddes değerlerini canı pahasına muhafaza etmiştir. 
Kahraman kadınlarımız bu mücadelelerde, asla unutulmayacak, günümüz kadınlarınarehber olacak kahramanlık destanlarını bizlere miras bıraktı." Budüşüncelerle 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyorum dedi.

HaberYaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı