28 ŞUBAT’TA TÜRK MİLLETİNİN KALBİ KIRILDI

AksarayÖnder İmamhatip Mezunlar Derneği ve Ak Parti İl Teşkilatı tarafından 15 TemmuzMilli İrade meydanında  28 Şubat Darbegirişimi hakkında program yapıldı.

28 ŞUBAT’TA TÜRK MİLLETİNİN KALBİ KIRILDI
28.02.2019 / 15:54 678

Programa Ak Parti milletvekili Cengiz Aydoğdu, Ak Partiİl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Evren Dinçer, AkParti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Önder il Başkanı Kuddusi Bakar, İlGenel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, daire müdürleri  Ak Parti yöneticileri,  öğrenciler vevatandaşlar katıldı. Günün  anlam veönemine dair programa katılanlara Aksaray Önder İmamhatipliler Derneğitarafından baş örtüsü hediye edildi.

Aksaray Önder İmamhatip Mezunlar Derneği Başkanı KuddusiBakar 28 Şubat Darbe girişimi ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu.

Kuddusi Bakar; İnsanların bir arada huzur ve adaletiçerisinde yaşamasını sağlayan birtakım kanun ve kurallar vardır. Bu kanun vekurallar insan hak ve hürriyetlerini, can, ırz ve mal güvenliğini; inanç,ibadet ve düşünce özgürlüğünü güvence altına almak için olması gerekenkurallardır. Ama maalesef tarih boyunca hukuk ve adaleti devre dışı bırakarakkaba kuvvetle toplumu kendi boyundurukları altına almak isteyenler olmuştur.Bir ülkede silah zoruyla ve kaba kuvvet kullanarak, ülke yönetimine elkonulmasına darbe denilmektedir. Maalesef ülke tarihimiz de darbelerle doludur.27 Mayıs 1960 darbesi, 12 Mart 1971 ihtilali, 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubatdarbesi ve 15 Temmuz darbe kalkışması… Genelde tüm darbeleri ve özelde ise şuan yıl dönümünde olduğumuz 28 Şubat darbesini bir kez daha kınıyor vereddediyoruz   dedi.

Ak Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu; 28Şubat bizimtarihimizde çok istisnai bir haldir.27 Mayıstan farklıdır,12 Marttan farklıdır,12Eylülden farklıdır hatta 27 Nisan’dan farklıdır. 28 Şubatta ne yapıldı? Çokbüyük bir şeye cüret edildi. Bir şey başarılamadı, bir şey yapılamadı ama  çok büyük bir şeye cüret edildi. Türkmilletinin kalbi kırıldı. Milletin kalbinde yaşattığı  bu topraklarda tutunmamızı sağlayan, bizimmillet olmamızı sağlayan, bizim bir arada olmamamıza anlam veren  istiklalimizin bayrağımızın  dayandığı temel değerler  eleştiri konusu yapıldı. Temel değerler 28Şubatta  hedefe konuldu. Bu yönü ile 28Şubat istisnai bir durumdur. Bütün darbeler bilirsiniz siyasi tarihten, dünya tarihinde, bizim tarihimizdeolmuştur  pek çok darbeler.Diğerleri  iktidarlara hükümetlere karşıyapılmıştır.28 Şubat Millete karşı yapılmıştır ve Milletin cevabı  kendi üslubunca  Türk Milletine yakışır bir incelikte, TürkMilletine  yakışır bir zarafetteoldu.  Demokrasiyi işletti  kendi iradesini sandıkta bütün dünyaya adetailan edercesine                 kendiyolunu millet yeniden çizdi. Büyük Milleteler büyük ırmak gibidir. Dönemeçleriolur çağlayanları olur, derinlikleri olur kayalardan geçerler, büyük vadilerdengeçerler ama akarlar. Akışını kesemez bizim milletimizin de tarihi akışıkesilmeyecektir.  Burada ben özellikle 28Şubatın 22. Yılı buradan herhangi bir kin, nefret, intikam, nefret kırgınlık vekızgınlık inşa etmiyoruz. Böyle bir şey tavsiye etmiyoruz. Sadece hatırlayıpçirkinliklerin bir daha olmamasını için milletimizin kalbine  bir aradayaşamanın zevkini heyecanını kardeşlik hukukunu, millet olmanın hemşeriliğinyüceliğini  bir dine sahip olmanın, birbayrağa sahip olmanın, bir vatana sahip olmanın, bir orduya sahip olmanın  ve bağımsızlığın kıymetini ve bunlarınmilletin emrinde olmasının bunların milletin inancının, kültürü örfü, ananesiçerçevesinde milletle  barışık birşekilde bu yolculuğun devam etmesinin ne kadar önemli olduğunun dersiniçıkaracağız.  Türk milleti çok büyükişler yapacak, bizim yapacak çok işimiz var, yürüyecek çok büyük yolumuz Söylenecekçok sözümüz var. Takılmayacağız yürüyeceğiz tarihi yolculuk devam edecek.              

AK Parti Kadın kolları başkanı Ferhan Polat; 28 ŞubatTürkiye’nin en büyük ayıbı  yaniTürkiye’ye çalınmış özellikle kadınlara yapılmış en büyük hakaret olarakdüşünüyorum. Atattürk kadınlara seçme ve seçilme hakkını yıllar önce verdi.28Şubatla beraber çok büyük bir ayıp yapılarak kadınların okuma hakkı, çalışmahakkı elinden alındı. Baş örtülerinden dolayı bundan dolayı çok muzdarip arkadaşlarımız var. Mağdurlarımız vardı. Amaçok şükür ki Recep Tayyip Erdoğan sayesinde bu mağduriyet ortadan kaldırıldı. Şuanda çok rahatız kadınlar olarakçalışma hakkımız, okuma hakkımız ve kız çocuklarımız çok güzel bir şekildeokullarında  rahat bir şekilde okuyorlar.O mağdur olan öğrencilerimiz bizde o yıllar okuyan öğrenciler olarak baş örtüssünden dolayı üniversiteye gitmehakkımız elimizden alınmıştı. Ben dışardan okumak zorunda kaldım. Benim gibibirçok mağdur olan arkadaşlarımız var bunların vebalini nasıl ödeyecekler en çok onu düşünüyorum şuanda çokşükür ki kadınlarımız her yerde çalışabiliyorlar baş örtüleri ile dedi.    

Programda öğrenciler 28 Şubatı kınadıklarını veTürkiye’nin artık aydınlık  yarınlarakoştuğunu ifade ettiler.

Haber Yaşar Karatay


  • 28 ŞUBAT’TA TÜRK MİLLETİNİN KALBİ KIRILDI
Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı