BEKÇİLER GÖREVE BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı tarafından Aksaray'a atanan 55bekçinin göreve başlaması dolayısıyla İl Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.

BEKÇİLER GÖREVE BAŞLADI
27.02.2019 / 16:13 648

Törende konuşan İlEmniyet Müdürü Ali Karabağ, "772 sayılı Çarşı ve Mahalle BekçileriKanunu uyarınca son dönemde gerçekleşen istihdamlarla yeniden işlerlikkazandırılan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda 2008 yılında yapılandeğişiklikle emniyet hizmetleri sınıfına aktarılan Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin,önümüzdeki dönemde kamu güvenliğinin sağlanmasında genel kolluk kuvvetlerimizeyardımcı mahiyette daha yoğun ve aktif görev ifa etmeleri amacıyla İçişleriBakanlığımızca 10.500 kadro tahsis edilmiş ve illerimize planlamasıyapılmıştır.

Eğitimlerini tamamlayan 55 çarşı ve mahalle bekçimizbugün itibarı ile görevlerine başlamışlardır. İşlemleri tamamlanan 15 çarşı vemahalle bekçi adayı ise bugün Ankara/Elmadağ Şehit Mustafa Büyükpoyraz PolisMeslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitimlerine başlamışlardır. Eğitimlerinitamamladıktan sonra 15 çarşı ve mahalle bekçisi Aksaray’da görevebaşlayacaktır. Bugün burada eğitimlerini tamamlayarak göreve başlayan 55 bekçiadayımızın 46’sı il merkezi, 9’u ise 3 ilçemizde istihdam edilmiştir"dedi.

Aksaray Valisi AliMantı ise "Milletimizin eski geleneğinden olan çarşı ve mahallebekçileri tekrar görev başına geçecek. Bunun çok büyük faydalarını devletimiz,milletimiz gördü, bundan sonra da görecek. Göreve başlayan arkadaşlarımızateşekkür ediyorum, başarılar diliyorum” diye konuştu.

 Konuşmalarınardından Vali Ali Mantı’nın İlk düdüğü çalmasıyla birlikte mahalle ve çarşıbekçileri uygun adım eşliğinde ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganlarıylagörev yerlerine gönderildi.

Törene Aksaray Valisi Ali Mantı, Aksaray Belediye BaşkanıHaluk Şahin Yazgı,  Aksaray CumhuriyetBaşsavcısı İbrahim Cansever, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Garnizon KomutanıJandarma Albay Fuat Anık, Ağır Ceza Reisi ve Aksaray Adalet Komisyonu BaşkanıSeyfullah Sarıgül, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, dairemüdürleri ve çok sayıda emniyet mensubu katıldı.

Haber Vedat Tunç


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı