AHİKA TOPLANTISI NİĞDE’DE YAPILDI

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın 2019 yılı Olağan YönetimKurulu Toplantısı 26 Şubat 2019 Salı günü Niğde Valiliği Toplantı Salonu’ndayapıldı.

AHİKA TOPLANTISI NİĞDE’DE YAPILDI
26.02.2019 / 15:12 755

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve KırşehirValisi İbrahim Akın başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir,Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl GenelMeclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler KalkınmaAjansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve KırşehirValisi İbrahim Akın toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Değerli Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Değerli BasınMensupları, Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Şubat Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı’nahoş geldiniz. Toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınankararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayacaktır.

Geçtiğimiz ay içerisinde öne çıkan çalışmalardan biri; 31Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 23. EMITT Fuarınakatılım sağlanarak bölge illerinin tanıtımının gerçekleştirilmesidir.

Ayrıca, “Program Sonrası Değerlendirme ve Etki AnaliziÇalışmaları” kapsamında, 2010, 2011, 2012 ve 2014 yıllarında yürütülen MaliDestek Programlarının etkilerini ölçmek amacıyla etki analizi çalışmalarınaAjansımız tarafından devam edilmiştir.

Geçtiğimiz dönemde AHİKA eğitim ve seminer çalışmalarıdevam etmiştir. Bu kapsamda “KOBİ’lere yönelik Hedging (riskten korunma)Kavramı” eğitimi” Aksaray’da gerçekleştirilmiştir. Niğde Ömer HalisdemirÜniversitesi akademisyenlerine yönelik ise 28 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihlerindeProje Planlama ve Hazırlama Eğitimi verilmiştir.

Abdallık geleneğinin UNESCO Yaratıcı Şehirler Listesinegirebilmesine yönelik Ajans tarafından ön çalışmalara başlandığını bildirmektenise ayrıca memnuniyet duyarım.

Bugünkü toplantının gündem maddeleri arasında ise; “2018Yılı Bütçe Uygulama Sonuçlarının Görüşülmesi” ve “2015 Yılı Sosyal Kalkınma veEnerji Altyapısı Mali Destek Programları ile 2016 Yılı KOBİ Geliştirme MaliDestek Programı Kapanış Raporlarının Yönetim Kuruluna sunulması” yeralmaktadır.

Basın Bülteni


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.