GİRİŞİMCİYE SAKLAV’DAN ZİYARET

Sultanhanı ilçesindeikamet eden üreticilerinden Ahmet Sarı’nın KOP kapsamında yaptığı tesis Tarımve Orman İl Müdürü Bülent Saklav ve Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube MüdürüAdem İğdeli tarafından ziyaret edildi. 

GİRİŞİMCİYE SAKLAV’DAN ZİYARET
18.02.2019 / 14:48 953

Çiftçi Ahmet Sarı, 2012yılında kurduğu çiftlikte süt üretmeye başladı. Ardından geçen yıl Konya OvasıProjesi (KOP) kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün desteğiyleçiftliğini genişletti. Şu an günde 3 ton süt ürettiğini ifade eden Ahmet Sarı,şunları söyledi:
''Süt üretimine 2012 yılında küçük birişletmeyle başladık. Devletimizin ve Tarım İl Müdürlüğü'nün imkanlarındanyararlanarak 2018 yılı başında 2 bin metrekare alanda bir işletme kurduk.Desteklemeden önce günlük 35-40 baş hayvanla, 300 ila 400 litre sütüretiyorduk. Şimdi 150 büyükbaş hayvanla, günlük 3 ton arası süt üretir halegeldik. İşletmemiz 1 milyona mal oldu. Bunun 261 bin lirasınıdevletimizden sağım hane ve mandıra desteği aldık. Kapasitemizi giderekarttırmayı düşünüyoruz” dedi.

Aksaray Tarım ve Orman İlMüdürü Bülent Saklav da, Konya Ovası Projesi kapsamında çiftliğe desteksağladıklarını belirterek, ''Daha önce bu işletmemiz 35-40 büyükbaş hayvan variken,  şu an da 150 baş hayvana ulaştı. Aynı zamanda ürettiği sütürahatlıkla satabilsin diye bir süt sağım ünitesi yüzde elli hibeli, gübresıyırıcı, 2 adet süt tankı, diğer ekipmanlarını da çiftlik geliştirmefaaliyetleri kapsamında çiftçimize verdik" dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.