DİNÇER, PROJELERİNİ AÇIKLADI

Katıldığı bir programda Belediye Başkan adayı EvrenDinçer, kentsel dönüşüm, belediye binasının taşınması, sosyal projeler, atıktesislerin ve yeşil alanların artırılması, park alanlarının genişletilmesi gibiAksaray’ın ufkunu açacak çok önemli projelerinden bir kısmını açıkladı.

DİNÇER, PROJELERİNİ AÇIKLADI
09.02.2019 / 15:41 975

AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İl Başkanı HüseyinAltınsoy, Belediye Başkan adayı Evren Dinçer, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk ileparti teşkilatı çiftçilerle bir araya geldi.

Türkiye’de istikrarı istemeyenlerin bu günlerde yine sahnedeolduğunu vurgulayan Milletvekili Aydoğdu, “Türkiye’de istiyorlar ki kendiiçerisinde ağrısı, sızısı olsun dışarı ile ilgilenemesin. Türkiye iki ayağınınüzerinde durmasın istiyorlar. Bu günlerde de buna benzer bir durum yaşıyoruz. Çokbüyük sıkıntılar yaşadık. Malum 15 Temmuz’da doğrudan can evimize kast ettiler.Kim kast ettiyse şuanda kendilerini destekleyen, besleyen ülkelerleoturuyorlar.” dedi.

Tarıma dayalı sanayinin zorunlu olduğunu kaydedenAydoğdu, “Tarıma dayalı sanayiyi programımıza alacağız. Şuanda Türkiye’ningıpta ettiği bir OSB’miz var. Şimdi tıpkı onun gibi tarım ürünlerinin sanayikanalı ile değerlendirileceği Tarım OSB’si için yer arıyoruz. Ayrıca küçük aileişletmeciliğini de yaşatmak zorundayız. Çünkü onlar olmazsa bizim istikbalimizolmaz. Türkiye olarak toprağa bağlanmalıyız. Toprakla ilişkimiz azaldı ve unumuzu,şekerimizi ve diğer ürünlerimizi başka yerlerden temin ediyoruz. Kendiihtiyacımızı tarımdan sağlamamız için bir seferberlik yapmak zorundayız. Çünkütopraktan üretilen her şey çok kıymetlidir. Vatan savunması gibidir. Bir ülkeüretimini kendisi yapamıyor ve dışarı bağımlıysa her an sıkıntıya düşmekdurumundadır. Küçük aile işletmelerini koruyacağız ancak dünya pazarlarınaçıkmamız için büyük tarım işletmelerini de faaliyete geçirmemiz kaçınılmaz.”dedi.

Tarımda girdi fiyatlarının çiftçiler kadar kendilerininde canını sıktığını aktaran Aydoğdu, “Bu konuda inşallah çiftçilerimize yönelikbir ferahlama çalışması yapacağız. Ancak mazotu dışardan alıyoruz fiyatınıkontrol edemiyoruz, gübreyi de aynı şekilde dışardan alıyoruz. Ne olursa olsun bizdedevlet olarak çiftçimizi desteklemek zorundayız. Devlet zararda etse çiftçisinikoruyacaktır.” diye konuştu. Milletvekili Aydoğdu konuşmasının sonunda, “BizEvren Dinçer kardeşimizi Aksaray’a emanet ediyoruz. Biz kardeşimize güveniyoruzsizde güvenin. Bizde halkımıza güveniyoruz.”

Belediye Başkan adayı Evren Dinçer ise, “Seçim süresinceziyaret ettiğimiz esnafımıza, vatandaşımıza yapacağımız projelerdenbahsediyoruz. Aksaray’ımızın ihtiyaçları neler, beklentileri neler onlarınaraştırması içerisindeyiz. Bir yandan da ilimize neler yaparsak vatandaşımızıngönlünü hoş edebilirizin düşüncesi içerisindeyiz. Bir yandan da yapılanprojelere ne eklersek daha güzel olur mücadelesini veriyoruz. Evtoplantılarında, mahalle, esnaf, STK ve şehrimizin ileri gelenlerine yönelik ziyaretlerimizdeşehrimizle ilgili istişareler ediyoruz. Aksaray tarım konusunda Türkiye’de iyibir yerde olduğunu tespit ettik. Ancak Belediye olarak çiftçimizin yanında dahafazla nasıl olabiliriz, daha fazla nasıl destek olabiliriz bunun istişaresiniyapıyoruz. Bunu da sektör temsilcileri ile bir araya gelerek değerlendireceğiz.”

Yakın zamanda açıklayacağı projelerden bahseden Dinçer, “Projelerimiziniçerisinde şehrimizin giriş çıkışlarını düzenleyeceğiz, kentsel dönüşüm, belediyebinasının taşınması, sosyal projeler, çevreye ilişkin projeler, atık tesislerinve yeşil alanların artırılması, park alanlarının genişletilmesi. Projelerimizleilgili daha fazla detayı ileriki günlerde açıklayacağız.” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı