EMBRİYO TRANSFERİ YAYGINLAŞIYOR

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, embriyo transferiuygulamalarının giderek yaygınlaşması adına çalıştıklarını söyledi. 

EMBRİYO TRANSFERİ YAYGINLAŞIYOR
08.02.2019 / 14:50 331

AksarayDamızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (ADSYB) Başkanı Bekir Kayan’ı ziyareteden ASÜ Rektörü, Türkiye’nin et ihtiyacı konusunda dışa bağımlılığınınazaltılmasının, nitelikli ırklar elde etmekle mümkün olabileceğini ifade etti.Bu kapsamda embriyo transfer uygulamalarına dair bir projeyi hayatageçirdiklerini anlatan Şahin, “Üniversiteler bazında Türkiye’de ilk kez ASÜ’dekurulan Embriyo Transferi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, hayvancılıktadışa bağımlılığı azaltmak için saha uygulamaları gerçekleştiriyor. Proje,sahada uygulama bakımından da önem arz ediyor. Büyük işletmeler konuya ilgigöstermeye başladı” dedi. Şahin, kısa süre içerisinde Merkeze suni tohumlamalaboratuvarı da kurulacağını, burada büyükbaş-küçükbaş hayvanlar ile balıklara yöneliküreme çalışmaları yapılarak eğitimlerin verileceğini kaydetti.

ADSYBBaşkanı Bekir Kayan da, embriyo transferine dair uygulamanın kendilerini dememnun ettiğini belirterek, “Sayın Rektörümüze ziyareti münasebetiyle teşekkürediyoruz” dedi. Ziyarette, Rektör Şahin’e, Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluÖğretim Görevlisi Muhammet Gümüşsoy da eşlik etti.   

HaberMerkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı