ASÜBTAM BÜYÜYOR

Şehrinve bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sağlayan Aksaray Üniversitesi Bilimselve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜBTAM), su ve atık suanalizlerine dair aldığı belgelerle yetkinliğini kanıtladı.

ASÜBTAM BÜYÜYOR
07.02.2019 / 14:35 732

ASÜBTAMMüdürü Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Tekin Karacaer, özellikle sanayinin su ve atıksu ölçümlerinin en uygun şekilde gerçekleştirildiğini, TÜRKAK tarafından verilen“Akreditasyon Belgesi” ile ASÜBTAM’ın, bölgenin önemli laboratuvarlarındanbirisi haline geldiğini belirtti. Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan“Su ve Atık Su Analizleri” için yetki belgesini de aldıklarını kaydedenNeslihan Tekin Karacaer, “Alınan belgelerle birlikte laboratuvarımız hembulunduğu lokasyonda, hem de ülkemizde yetkin bir laboratuvar haline gelmiştir.Kurulduğu günden bugüne akademik çalışmalara analiz desteği veren merkezimiz,aldığı bu yetkinlik belgeleri ile bölge halkına ve sanayiciye destek olmakta, çözümönerileri sunmaktadır. 27 araştırma laboratuvarını bünyesinde bulunduranmerkez, barındırdığı yaklaşık 300 cihazla, üniversite laboratuvarları arasındaönemli bir konuma gelmiştir” dedi. Analiz hizmetlerine ve farklı kurumlarlaprotokol çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini bildiren Dr. Öğr. ÜyesiNeslihan Tekin Karacaer, kamu kaynaklarını en doğru şekilde değerlendirerek,topluma hizmet etmeyi sürdüreceklerini vurguladı.

ASÜRektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, alınan akredite ve yetki belgeleriyle ASÜBTAM’ıngiderek büyüdüğünü belirterek, çalışmalara katkı sunan herkese teşekkür etti.

HaberMerkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı