Resmi İlan

....

Resmi İlan
07.02.2019 / 14:19 806

T.C.

AKSARAY

İCRA DAİRESİ - 2018/4396 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği,kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Aksaray İli Merkez Ereğlikapımahallesi 2344 ada 2 nolu parsel üzerinde bodrum+zemin+7 katlı betonarme-karkasolarak inşa edilmiş, Beyzade apartmanı bulunmaktadır. Değer tespitine konudaire Beyzade Apartmanı 3. katında bulunan 7 bağımsız bölüm nolu DAİREDİR.Apartmanın her katında 2 daire bulunmaktadır. Taşınmaz Ereğli Kapı MahallesiBeyzade Apartmanı No:18 adresinde bulunmaktadır. Daire3 oda,salon,antre,mutfak,banyo,wc ve 3 adet balkondan oluşmakta olup brüt 140m² ve net alanı ise120m²dir. Odaların tabanı laminant parke ile kaplı, mutfak, banyo, wcbölmelerinin tabanı ve duvarları fayanstır. Odaların Tavanları alçı-kartonpiyeryapılıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalıdır. İç kapılar Amerikan panelkapı ve pencereler pvc doğramadır. Balkon kapısı da pvc doğramadır. Binadaasansör vardır. Daire ferdi doğalgazlıdır. Mutfak dolabı vardır. Çelik kapıdır.Bina giriş kapısı da demirden mamüldür. Daire merdivenlerden çıkınca sağ koldaasansörden inince sol kolda konumlu olup güney-batı cephelidir. Tapukayıtlarına göre 7 bağımsız bölüm nolu daire borçlu adına kayıtlıdır. Katirtifakı kuruludur. Daire 72/1093 arsa paylıdır. Arsa alanı 1093 m²dir.Taşınmaz parsel İmar planı içerisinde bulunmakta olup konut sahasında ayrıknizam 8 kata müsaadeli E(Emsal).2.00 4139.sokağa cepheli ara parsel yapılaşmakoşullarına sahiptir. Mevki olarak Aksaray Rehberlik ve Araştırma Merkezineyakındır. Çevrede yapılaşma oldukça yoğundur. Eğitim, sağlık kuruluşları vealış veriş merkezlerine yakındır. Elektrik,su ve kanalizasyon gibi bütün altyapı hizmetleri tamamlanmıştır. Çevrede yapılan inceleme ile mahallifiyat,rayiç,emsal alım satım bedelleri dikkate alınmış; kullanılan malzeme veişçilikte dikkate alınarak bu kalite, özellik ve konumda olan dairenin serbestpiyasa emlak değerinin (arsa payı bedeli dahil) 230.000,00TL'dir.

İmar Durumu    : Var                     Kıymeti                : 230.000,00 TL                  KDV Oranı           : %1

Kaydındaki Şerhler         :Tapu Kaydındaki Gibidir.

1. Satış Günü     :06/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası2. Satış Günü           : 31/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk.Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3                                                          MERKEZ / AKSARAY

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                Satışşartları :

                1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi günöncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tradresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahminedilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını vesatış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada isteklibulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklifverilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlıalacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla ençok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebidüşecektir.

                2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında peyakçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satışpeşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir.Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan haklarıvardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya veakardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

                3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindekihaklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile(15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapusicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihalebedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar vekefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan vediğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır.İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsilolunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olupgideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmişsayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4396 Tlmt. sayılı dosyanumarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı