SGK BORÇ YAPILANDIRMA SÜRESİ UZATILDI

Aksaray Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Bilal Akgün, ilimizTicaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş’ı ziyaretsırasında önemli açıklamalarda bulundu.

SGK BORÇ YAPILANDIRMA SÜRESİ UZATILDI
05.02.2019 / 15:44 551

Yeniden Yapılandırılan Genel Sağlık Sigortası ve SosyalGüvelik Kurumu Prim Borçları için Yapılandırma sürelerinin uzatıldığı belirtenSGK Müdürü Akgün, yaptığı açıklama da; “ 7143 Sayılı Kanuna göre SGK’ya sigortaprim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borçtaksitlerini süresinde ödemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara 28Şubat’a kadar ödeme yapmaları durumunda               yapılandırmahaklarının devam edeceğini belirtti.

İl Müdürü Bilal Akgün, borçların yapılandırmasıyla kanungereği uygulanan gecikme zammı ve ceza yerine YI-ÜFE’ye göre güncellenen borcunpeşin veya iki ayda bir taksitler halinde ödenebildiğini hatırlattı. İl MüdürüBilal Akgün, yapılandırmanın bozulmasına sebep olan süresinde ödenmemiştaksit/peşin ödeme tutarlarının geç ödeme zammı ile birlikte 28 Şubat’a kadarödenebileceğinin altını çizdi.

“Sağlıkhizmetlerinden faydalanabilecekler”

Bağ-kur sigortalılarının hizmet sürelerini dondurarakveya yapılandırmalarını devam ettirerek sağlık hizmetlerinden yararlanmayabaşlayabileceklerini anlatan İl Müdürü Bilal Akgün, hem Bağ-kur’un hemde genelsağlık sigortalılarının yapılandırma kapsamına giren borçları dışında 60 günügeçmeyen prim borçlarının da bulunmaması kaydıyla bu tarihe kadar da borcunabakılmadan tüm sağlık hizmetlerinden yararlanabileceklerini belirrti.

“Gss primborçlarıda şubat sonuna kadar ödenebilecek”

İl Müdürü Bilal Akgün, ayrıca 2018/ Aralık ve 2019/Ocakaylarında ödenecek taksitler ile 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödenmesi gerekenGSS Prim borçlarının da gecikme zammı ve cezası veya geç ödeme zammıuygulanmaksızın Şubat sonuna kadar ödenebileceğini belirtti.

“Borcu yokturyazısı alan, istihdam teşvikinden faydalanabilecek”

Yapılandırmadan yararlananlara, borçlarından dolayı icratakibi ve haciz işlemleri yapılmayacağını dile getiren İl Müdürü Bilal Akgün,son olarak Yapılandırma Haklarını devam ettiren işverenlerin Borcu Yokturbelgesi alarak istihdam teşvikinden yararlanacaklarının altını çizdi.

ATSO Üyelerine bu noktada çağrıda bulunan Aksaray Ticaretve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, SGK’da yapılandırmasıbozulan ve 7143 Sayılı Kanun’a göre SGK’ya sigorta prim borçlarınıyapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerinisüresinde ödemeyen ATSO Üyelerinin İl Müdürlüğüne giderek verilenYapılandırmalarını yeniden düzeltmeleri noktasında çağrıda bulundu.

Haber MerkeziYorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı