%50 HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Tarla İçi Sulama Sistemleri Tesisi Kurulumu %50 HibeDesteği Başvuruları Başladı.

%50 HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI
01.02.2019 / 07:17 1920

01 Mart 2019 günü mesai bitimine kadar Aksaray Tarım veOrman İl Müdürlüğüne başvurular yapılmalıdır.

Başvuru Sahibinden İstenilecek Başvuru Belgeler ise

Hibe Başvuru Formu (Ek-2); Tebliğ ve güncel UygulamaRehberi hükümlerine göre uygun olarak doldurulmuş.

Sulama Projesi; (EK-18)'de yer alan dispozisyona görehazırlanmış.

Basınçlı Sulama Sistemi Bilgi Formu (EK-4).

Başvuru sahibine ait güncel Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)belgesi.

Teknik Şartname; Başvuru kapsamında alımı yapılacak,bireysel sulama sistemine ilişkin olarak marka model belirtilmeden ürünün tümözelliklerini gösteren teknik şartname başvuru sahipleri tarafındanhazırlanarak başvuru evrakları içinde verilecektir. (Sulama sistemlerindekullanılan boru ve boru ek parçaları için teknik şartname olarak, boru cinsi,boru çapı, basınç sınıfı, et kalınlığı, damlatıcı debisi, damlatıcı aralığıgibi bilgilerden gerekli olanlar belirtilecektir.)

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi; Gerçek Kişiye / Tüzel KişilikAdına Yetkilendirilen Kişiye Ait.

Yetkili Kurul Kararı; Tüzel kişiliğin başvuru içinaldığı.

İmza Sirküleri; Tüzel kişiliklerde yetkilendirilen kişiyeait.

Varsa; Genç Çiftçi / İyi Tarım Uygulayıcısı / OrganikTarım Müteşebbisi olduğuna dair Sertifika sureti / Şehit ve Gazilerin Sukaynağı olmayan arazilere hibe desteği verilmez. Başvuru esnasında. Dereceyakını veya Gazi olduğunu gösterir belge.

Toprak Fiziksel Analiz Raporu; Bünye Sınıfı, TarlaKapasitesi, Solma Noktası, Hacim Ağırlığı, İnfiltrasyon Hızı / hidrolikiletkenlik bilgilerini içeren.

Sulama Suyu Analiz Raporu.

Su Kaynağı Kullanım İzin / Tahsis Belgesi veya Yer AltıSuyu Kullanma Belgesi.

Muvafakatname; Hisseli arazi başvuruları için.

Ticaret Sicil Gazetesi; Tüzel kişilik başvuruları için,kuruluş ana sözleşmesinde tarımsal faaliyette bulunabileceğine dair ifadeyiiçeren.

Başvuruda Verilecek Taahhütnameler;

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri başvuru için projenintamamlanmasından sonra hibe desteği kapsamında tesis edilen güneş enerjisiüreten sistemden elektrik şebekesine bağlantı yapılmayacağına dair taahhütname,

Mikro yağmurlama ve yüzey altı sulama sistemi içinbaşvuru aşamasında yatırımın gerçekleştirileceği alanda henüz bağ/meyve bahçesitesis edilmemişse en geç ödeme talebi tarihi itibariyle bağ/meyve bahçesinintesis edileceğine dair taahhütname.

Başvuru sahibinin başvurusunun kabul edilmesi halinde,proje kapsamında satın alacağı uygun teknik özelliklere sahip malzemeleri, uygunbelgelere sahip tedarikçilerden temin edeceğine ve bu belgelerin tamamını ödemetalebi ile birlikte vereceğine dair taahhütname.

Sebze üretimi için tarla içi mikro yağmurlama sistemleribaşvurularında sebze üretimine uygun proje yapıldığına ve projenin gerçekleştirilmesindensonra sebze üretimi yapılacağına dair taahhütname.

Hisseli araziler için yapılan başvurularda hissedarlarınmuvafakatına dair taahhütname.

Arazi Tahsisine Dair Resmi Belge Onaylı Sureti; AraziMülkiyeti "tahsisli" başvurular için.

Kiralama Belgesi; Arazi kiralayarak yapılacak başvurulariçin arazi kiralama belgesi onaylı sureti.

Diploma onaylı sureti; Sulama projesi hazırlayan yetkiliZiraat Mühendisine ait diploma ve ziraat mühendisleri odası kayıt belgesisureti. (24/1/1992 tarihli 2112 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğegiren "Ziraat Mühendislerinin Görev ve Yetkilerine İlişkin Tüzük"kapsamında yetkili)

Firma veya kurumlarca hazırlanan projeler için projeyihazırlayan yetkili kişinin bünyelerinde çalıştığına ilişkin belge (sigortasicil no)

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.