KÜÇÜK GİBİ GÖRÜNEN BÜYÜK İYİLİKLER

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Genç İHH ve Acil YardımArama Kurtarma Birimi gönüllüleri şehir merkezi ve Hasan Dağı eteklerindekuşlar için yem dağıttılar.

KÜÇÜK GİBİ GÖRÜNEN BÜYÜK İYİLİKLER
28.01.2019 / 15:20 786

Genç İHH Liseli gönüllüler haftalık atölye çalışmasındayer alan KUŞLAR İÇİN YEMLİK üreterek, hazırlanan yemlikleri şehrin belirlisokaklarında bulunan ağaçlara astıkları görüldü. Kuşların kış aylarındabeslenmelerinin daha güç olduğundan yola çıkarak böyle bir uygulama yapıldığıbelirtildi.

İHH Acil Yardım Arama Kurtarma Birimi gönüllüleri deHASANDAĞI eteklerinde birkaç noktaya çuvallarla götürdükleri yemleri ve gıdamaddelerini doğaya bıraktılar. Toprağın beyaz örtü ile tamamen kapandığı birzamanda bu tür etkinliklerin başta kuşlar olmak üzere diğer hayvanlar için deönemli bir iyilik olduğu vurgulandı.

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKANşehir halkına çağrıda bulundu: Çocuklara küçük iyilikleri uygulayaraköğretmenin, yetişkinlikte şefkat, merhamet ve yardımlaşma duygularının daha daetkin biçimde tezahür ettiğini, yaptıkları araştırmalar ve sohbetlerde farkettiklerini söyledi. Her yıl tekrarlanan bu tür faaliyetlerin hem iyilik adınahem de İnfak kültürünü geliştirme amacıyla devam edeceğini ifade eden Özkan,hayatta yapılabilecek iyilikler için fırsat kollamak ve gençlerin bu türetkinliklere teşvik edilmesi gerektiğini hatırlattı.

İHH Başkanı Özkan, yem ve gıda bağışı için bağışçılarateşekkür etti.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.