BASIN TOPLUMUN AYNASIDIR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili RamazanKAŞLI, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada;

BASIN TOPLUMUN AYNASIDIR
09.01.2019 / 16:39 893

“Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayanve Türk basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961yılında kabul edilmesiyle birlikte, her yıl 10 Ocak tarihi “Çalışan GazetecilerGünü” olarak kutlanmaktadır"

Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatımve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireylerarasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görevüstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumundinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde vegüçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.
Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haberverme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleriiçerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız,vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarınısağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.
Bu duygu ve düşüncelerle, Aksaray’ımızın sosyal,kültürel, ekonomik gelişmesi ve kalkınmasını gündeme taşıdıkları konularlabüyük katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa edendeğerli basın çalışanlarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nükutlar, bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar diler, ebediyete intikaleden basın çalışanlarını rahmet ve minnetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgive saygılarımı sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.