BASIN TOPLUMUN AYNASIDIR

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 10 Ocak ÇalışanGazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

BASIN TOPLUMUN AYNASIDIR
09.01.2019 / 16:34 726

Aksaray'da gazetecilerin ve medya kurumlarının üstün birhizmet anlayışı ile fedakârca çalıştıklarını ve toplum değerlerine tersdüşmeyecek nitelikte yayınlar yaptığını belirten Yazgı, "ÖncelikleAksaray'ımızda görev yapan tüm medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan GazetecilerGünü'nü kutluyorum" dedi.

Kamuoyunun doğru ve sağlıklı haber almasında basına büyükgörev düştüğünü ifade eden Başkan Yazgı, "Bizler şehrin idarecileri olarakgazeteci arkadaşlarımızın ne zor şartlar altında halkımızı bilgilendirmek içinçalıştıklarının farkındayız. Kamuoyunun hızlı, sağlıklı haber alabilmesi veolaylara değişik açılardan bakabilmesinde basının rolü çok büyüktür.Gece-gündüz demeden, her iklim şartında halkı bilgilendirmek adına haberpeşinde olan gazeteciler, son derece zor ve meşakkatli bir görevi icraetmektedirler "ifadesini kullandı.

Her türlü fikrin özgürce tartışılması ve her düşünceninkamuoyuna aktarılmasında basının önemli görev üstlendiğini belirten BaşkanYazgı, "Türk basını da teknolojik değişimlere bağlı olarak gelişen vedönüşen dünya koşullarında önemli ilerlemeler göstermekte, kendini yenilemekteve çağa uygun bir yayıncılık anlayışını benimsemektedir. Basın çalışanlarımızınprensipli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde yerine getirdikleri buönemli görevleri için teşekkür eder, ilimizdeki gazete, radyo, televizyon veinternet medyası olmak üzere tüm medya çalışanlarının, 10 Ocak ÇalışanGazeteciler Günü'nü kutlarım" diye konuştu.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.